Pilietinė iniciatyva „Burbuliatorius“ jau 8-tą sezoną kviečia miestų ir miestelių gyventojus muilo burbulais atgaivinti pamėgtus skverus ir aikštes. Vasaros sezono metu Lietuvos ir užsienio miestų gyventojai kas antro pirmadienio vakare susitinka miesto erdvėse ir organizuoja iškylas, dalyvauja meninėse improvizacijose ir literatūros skaitymuose, eksperimentuoja su milžiniškais muilo burbulais.

Nuotraukos autorius Artūras Žukas

Šiais metais kartu su Lietuvos ir Didžiosios Britanijos miestais iniciatyvoje dalyvauja Čikaga ir Čekijos miestas Nachodas. Šį sezoną viešąsias erdves gaivinančioje iniciatyvoje dalyvauja 15 miestų.

Birželio 6 d. 18 val. Lietuvos ir užsienio miestuose įvyks antrasis aštuntojo sezono „Burbuliatorius“. Dalyvauti gali kiekvienas: tereikia atsinešti muilo burbulų indelį, lauko žaidimų, pakviesti artimųjų bei draugų. Kiekviename mieste yra tradicine tapusi burbuliavimo vieta, Vilniuje – tai žalioji Lukiškių aikštė, Kaune – žalia erdvė prie Kauno pilies, Klaipėdoje – Atgimimo aikštė, Jaunimo parkas – Alytuje. Kaip ir anksčiau, iniciatyva burs dalyvaujančių miestų gyventojus kas antrą vasaros pirmadienį. Šiais metais pradėjus Lukiškių aikštės rekonstrukcijos darbus, renginys bus perkeltas į gretimai esančią pievą prie Baltojo tilto.

Anot iniciatyvos autorių, kūrybinės grupės „Laimikis.lt“ atstovų, per 7 metus Lietuvos viešosios erdvės išgyveno pokyčių, miestiečiai ėmė aktyviau naudotis viešųjų erdvių teikiamomis galimybėmis. „Sugalvojome „Burbuliatorių“ kaip viešųjų miesto erdvių gaivinimo ritualą, suburiantį miestiečius kas antrą pirmadienį muilo burbulų pūtimui ir iškyloms viešosiose erdvėse. Mūsų įsitikinimu, kolektyvinis kūrybinis veiksmas gali atgaivinti užmirštas miesto vietas, jis sukuria emocinį ryšį tarp miestiečių ir pasirinktos vietos, padeda išvystyti naujų veiklos scenarijų. Šiam erdvių prijaukinimo procesui reikia laiko. Vienas iš iššūkių, su kuriais susiduriama siekiant palaipsniui atgaivinti viešąsias erdves per miestiečius suburiančių atvirų laisvalaikio formų skleidimą – tai viešųjų erdvių rekonstrukcijos projektai, kurių rengėjai neatsižvelgia į miestiečių poreikius ir jau susiformavusias ir prigijusias laisvalaikio formas“, – komentuoja „Burbuliatoriaus“ iniciatorė, miesto antropologė Jekaterina Lavrinec.

2009 metais Vilniuje užgimusi iniciatyva unikali tuo, kad ji vyksta vienu metu daugiau nei 15 Lietuvos ir užsienio miestų, tiesdama tiltus tarp skirtingų pasaulio miestų gyventojų. „Burbuliatorius“ subūrė užsienyje gyvenančias lietuvių bendruomenes. Dažniausia „Burbuliatorius“ pasiekia užsienio miestus keliaujančio jaunimo ir į užsienį atsikrausčiusių gyventi šeimų dėka. Ši iniciatyva plačiai pristatoma skirtingų šalių spaudoje, garsindama Lietuvos gyventojų kūrybingumą. Šiais metais prie „burbuliuojančių“ miestų pirmą kartą prisijungia Čikaga bei Čekijos miestas Nachodas. „Šios iniciatyvos privalumas yra jos absoliutus atvirumas: tereikia ateiti su savo muilo burbulais ir atsinešti atsarginį buteliuką kitam praeiviui. Kryptingai siekėme išlaikyti šią iniciatyvą nepolitizuotą ir nekomercinę, kad ji išliktų atvira kiekvienam miestiečiui. Atvirumas skirtingų įsitikinimų žmonėms yra esminis viešųjų erdvių bruožas. Neturime pamiršti, kad aikštės savo kilme yra ne oficialių paradų, o susitikimo ir dialogo tarp skirtingų miesto gyventojų grupių vieta“, -- pabrėžia kūrybinė grupė „Laimikis.lt“.

Nuotraukos autorius Artūras Žukas


Aštuntojo Burbuliatoriaus sezono kalendorius:

gegužės 23 d., birželio 6 ir 22 d., liepos 4 ir 18 d.;

rugpjūčio 8 ir 22 d., rugsėjo 5 d.

Šiais metais dalyvaujantys miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Alytus, Biržai, Panevėžys, Vievis, Šilutė, Telšiai, Mažeikiai, Marijampolė, Gargždai, Dundalkas (Airija), Linkolnas (Anglija), Nachodas (Čekija), Čikaga (JAV). Daugiau informacijos – facebook grupėje „Burbuliatorius“.

Nuotraukų autorius: Artūras Žukas (Arturasz Photography)