Besibaigiant vasarai skaitytojus pasiekė naujas, 35-asis, žurnalo „Kelionė su Bernardinai.lt“ numeris, kurio tema – Geroji Naujiena, jos perdavimo galimybė ir būdai šių dienų pasaulyje. Taip pat žurnale klausiame, kas yra krikščioniška šeima, krikščioniška kultūra, krikščioniška politika? Ar mes, krikščionys, turėtume rūpintis savo įvaizdžiu, ar įvaizdžio kūrimas neišvengiamai subanalina Gerąją Naujieną ir joje nebelieka nei naujumo, nei gydančio gėrio?

Naujausią žurnalą galite pasklaidyti ČIA.

Žurnalas pradedamas nuo palaiminimų apmąstymų į kuriuos šį kartą palydi kun. Kęstas Dvareckas. „Palaiminti turintys vargdienio dvasią...“, „palaiminti liūdintys...“, „palaiminti romieji...“ – kuo šiandien mums yra tapę šie tiek kartų skaityti ir girdėti Kristaus žodžiai – Gyvenimo žodžiais ar tik paguoda?

Rubrikoje „Asmenybė“ – susitikimas su Vilniuje viešėjusia jauna itale vienuole ses. Cristina Scuccia, 2014 m. laimėjusia „The Voice of Italy“ konkursą. Kaip nutiko, kad talentinga ir prodiuserių anksti pastebėta mergina 2009-aisiais pasuko ne scenos, bet kita kryptimi – prisijungė prie Šv. Rožės įkurtos kongregacijos seserų, o visai netrukus vėl grįžo į sceną, tik šį kartą jau su abitu?

„Kai kitiems atrodo, kad viskas baigta, mūsų eilė pradėti veikti“, – tai vieno iš solidarios, bendram darbui susitelkusios Europos architekto Konrado Adenauerio mintis, kuri puikiai iliustruoja jo darbus: pasibaigus Antrajam pasauliniam karui jis ėmėsi nuoseklių pastangų gydyti europiečių atminties žaizdas ir tiesti pasitikėjimo tiltus tarp tų, kurie daugybę metų mokėsi vienas kito nekęsti. Šiame žurnale rasite straipsnį, supažindinantį su K. Adenauerio gyvenimu, darbais ir išmintimi.

Kaip krikščionys gali atnaujinti mūsų kultūrą ? – apie tai savo įžvalgomis dalijasi pranciškonas Charlesas J. Chaputas. Pasak straipsnio autoriaus, „pagrindinis įstatymų tikslas – padaryti mus moraliai gerus. Įstatymai turėtų mums padėti artėti prie to, ką Dievas yra įrašęs į mūsų prigimtį“, tačiau šiandienėje tikrovėje susiduriame su milžiniškais iššūkiais keisti pasaulį per žmogišką valią. Apie įvairius tremčių pavidalus savo straipsnyje kalba Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ.

Artėjant naujiems mokslo metams atskira rubrika žurnale skirta ugdymo temai. Pirmoje savo straipsnio „Krikščioniška mokykla – misija įmanoma?“ dalyje Andrius Navickas klausia, kas yra krikščioniška mokykla, kuo jis skiriasi nuo kitokios mokyklos bei išskiria 7 uždavinius, kurie tenka krikščioniškai mokyklai šiandien. Šiame žurnalo numeryje aptariami pirmieji du uždaviniai. Apie šiandienę švietimo situaciją Lietuvoje, opiausius klausimus ir problemas pokalbis su švietimo eksperte, „Mokyklų tobulinimo centro“ direktore Egle Pranckūniene. Monika Midverytė OFS neseniai apsilankiusi Libane pasakoja apie krikščionių ir musulmonų sugyvenimą bei mišrias mokyklas, kurios tampa geriausia „Islamo valstybės“ prevencija.

Rubrikoje „Šeima“ kviečiame į tobulos meilės paieškas su kunigu, Šv. Juozapo vienuolinės bendruomenės vyresniuoju, chemijos, filosofijos ir teologijos mokslų daktaru tėvu Josephu-Marie Verlinde. Apie žmogiškų tėvų ir vaikų ryšį pasakoja italų psichologas ir psichoterapeutas Ezio Aceti, savo mintimis apie vaikų auklėjimą šiuolaikiniame, sparčiai besikeičiančiame pasaulyje dalijasi vaikų ir paauglių rašytojas Dmitrijus Emecas, o Dominyka Navickaitė išpažįsta savo meilę Mamai.

Turbūt nerasime negirdėjusių posakio: „Gyvenk čia ir dabar“. Jei bandysite tai priimti už gryną pinigą, nenustebkite, kad gali ir nepavykti. Rubrikoje „Sielogyda“ – apie gyvenimą šiuo momentu. Apie sąmoningą gyvenimą bei sielos vaizdinius – pokalbis su psichiatru ir psichoterapeutu Danieliu Helliu. Austrų psichologas Viktoras Franklis, išgyvenęs nacių koncentracijos stovyklą, nuolat pabrėžė, kad žmogui gyvybiškai reikalingas prasmės jausmas. Šį kartą pateikiame jo minčių mozaiką.

Dalininkas, aktorius bei poetas – tokie šiame žurnale pokalbių apie kūrybą pašnekovai. Kiekvienas jų savaip nenuspėjamas ir autentiškas. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, tapytojo Lino Katino kūryboje dera, regis, visiškai skirtingi poliai: budizmo kultūra ir krikščionybė, Rytų ir Vakarų civilizacijos, liaudies meno koloristika ir abstrakcijų kalba. Benas Šarka – pats sau aktorius, režisierius, kompozitorius, scenografas ir teatras žaidžia garsais, vaizdais, savo kūnu ir visu pasauliu. Poetas Dainius Gintalas savo kūryboje neria į giliausias (pa)sąmonės bedugnes, ryžtingai tyrinėja traumines patirtis, o pasidavęs chtoniškajai vaizduotei, atveria slapčiausias aistras ir manijas, kurios jam pačiam virsta kūrybos šaltiniu.

Rubrikoje „Tikėjimo vartai“ skaitytojai ras 17 trumpų istorijų, kurių nežinomi autoriai ir veikėjai pratęsia Dykumos tėvų pasakojimų tradiciją, vos keliais žodžiais, kasdieniu ar kiek netikėtu siužetu atskleidžiama praktiška tikėjimu gyvenančio žmogaus patirtis. Taip pat tekstą apie Porciunkulės atlaidus, kurių 800 metų sukaktį šiemet minime, jų istoriją bei atlaidų prasmę vidiniame žmogaus gyvenime.

Sukrečiančia asmenine patirtimi dvejus metus praleidusi Aušvico koncentracijos stovykloje dalijasi akušerė iš Lenkijos Stanisława Leszczyńska. Pasak jos, „prigimtis, priešingai nei neapykanta, už savo teises kovoja atkakliai, randa nesuvokiamų išteklių, kurie gali priešintis tamsai...“

„Atsiradus gramofonui, radijui, o dabar ir išmaniosioms technologijoms, muzika prarado tai, ką turi susikurti sau, taip pat nebereikia atsisėsti ir susitelkti jos klausytis. Ji seka tave visur, kad ir kur eitum, ir pradedi ją laikyti tiesiog fonu...“ – taip apie muziką ir jos poveikį mums šiandien kalba filosofas Rogeris Scrutonas. Lyginių ir nelyginių skaičių metafiziką pateikia ir poetas bei eseistas Donatas Petrošius, apie buvimą (ne)geriausiam – sukrečiančiai taiklus ses. Juozapos Živilės Mieliauskaitės tekstas.

„Skanaus“ šį kartą linki pranciškonas br. Rolandas Taučius, kviečiantis pasigaminti „Pranciškonų pyragą“, kurio receptą atrado svečiuodamasis pas pranciškonus Prancūzijoje.

Ir pabaigai – metropolito Antonijaus iš Surožo mintis: „Kiekvienas mūsų gyvenimo epizodas gali tapti vartais arba į nebūtį, arba į Amžinybę, ir nieko niekada nebegalėsime pakeisti...“

Gražių Jums atradimų šioje Kelionėje.

Daugiau apie žurnalą paskaityti galite ČIA

Įsigyti žurnalą galima ČIA