Tarptautinė žinių agentūra AP parengė išsamų reportažą iš Pakistano, iš Lahoro miesto periferijos, pasakojantį apie vieną tragediją – vieną iš daugelio – kuri būdinga uždarai šios šalies visuomenei. Vargingame kvartale jaunas, vos 24 metų vyras, vardu Mubeen Rajhu, nušovė dar jaunesnę, vos 18 metų sulaukusią seserį Tasleem už tai, kad ji ištekėjo už vaikino iš krikščioniškos šeimos ir sutepė šeimos garbę. Nieko nepakeitė ir tai, kad vaikinas, vardu Jehangir, priėmė islamą, nes kitaip jo santuoka su musulmone Pakistane būtų buvusi neįmanoma.

AP agentūros reportaže pasakojama apie žudiko įsitikinimą, jog jis „kitaip negalėjo“, „neturėjo pasirinkimo“. Kai jo sesuo pradėjo susitikinėti su jaunuoliu, jo bendradarbiai malūne, kur jis dirbo, kasdien iš jo šaipėsi – kodėl jis nieko nedaro, koks jis silpnas, koks jis vyras. Mubeen, kaip ir kiti šeimos nariai, geruoju ir piktuoju bandė įtikinti Tasleem atsiriboti nuo vaikino iš krikščioniškos šeimos, bet ji nesutiko. Tad vieną dieną jos brolis nusipirko ginklą ir nukovė ją viena kulka, taip esą tariamai apgynęs savo garbę.

Kaip pažymi AP reporteris, šalies aukščiausi islamo autoritetai smerkia tokias žudynes „dėl garbės“, tačiau to nepakanka pakeisti mentaliteto varginguose, toli nuo švietimo centrų esančiuose kaimuose ar didelių miestų kvartaluose, nes šis atstumas nėra vien geografinis. Kiekvienais metais Pakistane užregistruojama apie tūkstantį žmogžudysčių dėl „garbės“ ir galima spėti, kad realus skaičius yra didesnis. Absoliuti dauguma aukų yra moterys ar merginos ir greita mirtis nuo kulkos nėra pati baisiausia jas ištikusi dalia. Neretai jos nužudomos žiauriau, išniekinamos ir kankinamos.

Tame Lahoro kvartale gyvena vos kelios krikščionių šeimos, kurios neturi kur eiti, nes labai neturtingos. Po žmonos mirties Jehangir kažkur pabėgo, pasislėpė, jo dalia nežinoma. Vieną naktį kažkas paleido šūvius į krikščionių namus. Niekas nežuvo ir nebuvo sužeistas, bet taip pat niekas negali miegoti ramiai, nežinia kas gali įvykti rytoj.

Ne visi pateisina tai, kas įvyko. AP reporteris cituoja vieną moterį, prekiaujančią smulkmenomis, kuri gerai žino apie dvigubus standartus savo visuomenėje: ją vyras paliko dėl kitos moters su keturiais vaikais, ir niekas neketina jo nužudyti. Tad kodėl turėjo mirti ta jauna moteris?

O buvusioje žudiko darbovietėje vyrai dabar juokiasi iš to, kaip jų bendradarbis greitai prarado savitvardą ir galvą.

Spalio 6 dieną Pakistano valdžia priėmė naujas normas, kurios stipriai sugriežtino baudžiamąją atsakomybę už nužudymus „dėl garbės“. Kaip pakomentavo vienas šalies politikas, reiškinys neišnyks, tačiau įkalinimo iki 25 metų bausmės bent kai ką atgrasys nuo tokių nusikaltimų.