Seniausia Filipinų bažnyčia, 1595 m. Dainiaus Kinderio nuotrauka

Keliuose Filipinų regionuose, ypač Mindanao saloje, kai kurie musulmonų lyderiai neberagina tikinčiųjų vienytis su krikščionimis švenčiant Kalėdas. Tai nerimą keliantis signalas. Tuo pat metu geri musulmonai ir geri krikščionys kenčia dėl šios radikalios nuostatos, kuri keičia tradiciją kartu švęsti svarbiausias religines šventes ir visiems dalintis vienos religinės bendruomenės džiaugsmu. Apie tai agentūrai „Fides“ praneša misionierius Sebastiano D’Ambra, vienas judėjimo už tarpreliginį dialogą „Silsilah“ atstovų.

Judėjimas primena ilgą tarpreliginio dialogo tradiciją, kai krikščionys  siunčia sveikinimo  žinią musulmonams Ramadano proga, o pastarieji sveikina krikščionis Advento ir Kalėdų proga. Todėl Silsilah judėjimas kviečia visus tikinčiuosius ir toliau kartu švęsti Kalėdas ir Ramadaną, dar kartą patvirtinant, kad tai progos parodyti pagarbą ir dalintis džiaugsmu draugystės vardan, kai kiekvienas tuo pat metu raginamas likti ištikimas savo tikėjimui.

Pranešime minimi nauji išpuoliai prieš krikščioniško kulto vietas kai kuriose Filipinų dalyse, ir pabrėžiama, kaip svarbu būti vieningais ir parodyti visiems, kad tikrieji ryšiai tarp krikščionių ir musulmonų yra nuoširdi draugystė. „Esame broliai ir seserys savo žmogiška esybe, nors ir išpažįstame skirtingas religijas; esame kviečiami būti solidariais tiek džiaugsmo, tiek skausmo akimirkomis“, - rašo Sebastiano D‘Ambra.

„Įsikūrusios radikalios grupės, tokios kaip Islamo valstybė, kurios atranda sekėjų musulmonų daugumos zonose Pietų Filipinuose, tampa raginimu visus permąstyti, kad galbūt ši situacija kyla dėl to, kad nesugebame liudyti autentiško krikščioniško ir musulmoniško gyvenimo, kurie turi bendrų vertybinių nuostatų, galinčių tapti atspirties tašku kuriant taikią ir darnią visuomenę“, rašoma pranešime.