Ahmadijos veikla

Gražia tradicija tapusi Naujųjų metų tvarkymosi akcija, vykstanti daugelyje šalių, tokių kaip Vokietija, Anglija, JAV bei Kanada, pirmą kartą buvo surengta Vilniuje. Asociacijos „Ahmadija“ nariai sausio 1-osios naktį tvarkė pagrindinę sostinės, Katedros, aikštę.

Pasibaigus triukšmingam Naujųjų metų sutikimui Vilniaus centre asociacijos „Ahmadija“ nariai savanoriškai ėmėsi tvarkymosi darbų: rinko šiukšles, iššaudytų fejerverkų liekanas ir tuščius butelius, šlavė aikštę bei šaligatvius. Netikėtą pagalbą švarinantis teigiamai įvertino Katedros aikštę tvarkę Vilniaus valytojai.

„Šios akcijos tikslas – skatinti savanorystę, prisidėti prie Vilniaus gražinimo, visuomenės gerovės bei tvarkos. Šiuo metu gyvename Vilniuje, šis miestas tapo mūsų namais – o namus turėtų tvarkyti visi“, – teigia asociacijos direktorius Ahmedas Farazas.

„Ahmadija“ nariai svarsto apie galimybę tokią švarinimosi akciją išpopuliarinti visoje Lietuvoje – taip vietiniai gyventojai bei atvykę svečiai įdėtų savo asmeninį indėlį į visuomenės gerovę bei tvarkomą miestų aplinką.

„Manau, kad bendromis jėgomis tvarkomas miestas padeda siekti socialinės harmonijos – labiau gerbti vieni kitus, pažinti ir suvokti skirtingus individus. Jei rūpiniesi savo gatve ar kiemu, centrine miesto aikšte, vadinasi, stengiesi nešiukšlinti, esi naudingas savo visuomenei. To linkiu visiems vilniečiams ir Vilniaus svečiams ir kviečiu kitais metais prisijungti prie miesto aplinkos tvarkymo“, – ragina A. Farazas.

 Ahmadijos musulmonų bendruomenei priklausančios asociacijos „Ahmadija“ šūkis yra „Mylėk kiekvieną, nekęsk nė vieno“. Ji yra pripažinta ir gerai žinoma visame pasaulyje, kaip taiką skatinanti bendruomenė.