Maroke apostazija nebebus politinis klausimas, tačiau vien religinis, tad tie, kurie palieka islamą negalės būti baudžiami mirties bausme. Pakoreguodama savo ankstesnį pareiškimą, pastarosiomis dienomis aukštoji religinė Maroko komisija apibrėžė, kad šalyje bus įmanoma pakeisti savo tikėjimą nerizikuojant sulaukti bausmės.

Žinia, kurią išplatino Maroko „World News“ agentūra, yra itin svarbi krikščionių mažumai ir įsilieja į reformų panoramą, kurias įkvėpė atsivėrimas kultūrai ir religinio pliuralizmo įvairovės politika. Ši politika, kurią inicijavo karalius Mahometas VI, turėtų padėti ir  kovoje su ekstremizmu.  

Naujasis komisijos dokumentas viršija kai kuriose musulmonų šalyse galiojančias taisykles, pagal kurias apostatas („atsimetėlis“) pasmerkiamas myriop arba turi rinktis tremtį, ir kurios draudžia užsiimti evangelizacija tarp Mahometo tikinčiųjų. 2012 m. atsiliepdamas į šią tema iškeltą klausimą, komitetas buvo pateikęs atsakymą, besilaikantį tos pačios linijos kaip kitos musulmonų valstybės, palaikantį mirties bausmę už apostaziją. Tuometinis sprendimas suglumino daugelį, nes Marokas tradiciškai laikytas daugiakultūrine, atvira kitoms religijoms šalimi.

Dabar ulemos, musulmonų mokslininkai, pakeitė taisykles pagal istorinę šventųjų tekstų skaitymo būdą interpretaciją, cituodami VIII amžiaus teologą Sufyan a Thawri ir remdamiesi nuosaikesniu islamu: „Pagal tikslesnę interpretaciją, - rašoma dokumente, - nužudyti apostatą reiškė nužudyti išdaviką grupėje, tai tolygu išdavystei tarptautinėje teisėje“. Apostatai tuo periodu buvo laikomi tikinčiųjų bendruomenės priešais būtent dėl to, kad galėjo išduoti paslaptis. Apostazija buvo baudžiama dėl sukeliamų politinių pasekmių. Akivaizdu, kad šiandien situacija pasikeitusi ir marokietis gali pakeisti religiją tuo pat metu nenustodamas būti geru piliečiu.