Žiemos vidury skaičius 100 daugeliui neša svarbią žinią. Moksleiviams tai priminimas, kad lieka tik 100 dienų iki vieno gyvenimo etapo pabaigos. O štai onkologinėmis ligomis sergantiesiems, jų artimiesiems bei sporto mėgėjams šis skaičius byloja apie prasidedantį pasiruošimą jubiliejiniam, dešimtajam, „Vilties bėgimui“ Klaipėdoje.

Br. Benediktas: „Ateitį skinamės ne su suspaustais pirštais“

Pasak „Vilties bėgimo“ vėliavnešio, br. Benedikto Jurčio OFM, kol kas mūsų visuomenė lyg užkerėta mirksta baimėje ir silpnybėje, kurią numelioruoti įmanoma tik artimo meile, teisingumu, gailestingumu, dosnumu. Brolis džiaugėsi, kad prieš dešimtmetį pradėję su bėgimu, praėjus dešimčiai metų, viltis Klaipėdoje skleidžiama pasitelkiant  20 skirtingų Vilties renginių. „Šiandien drąsiai galime teigti, kad visi Vilties miesto renginiai liudija Klaipėdos kultūros emocinį pabudimą ir visuomenės brandą - solidarumo galia išlaisvina ir pakelia žmogų virš vartotojiškumo, įtraukia į bendražmogišką gyvenimo projektą“, - mintimis dalinosi br. Benediktas.

Padėka gausiausiai dalyvaujantiems

Jau tradicija tapo švęsti „Vilties bėgimo“ šimtadienio šventę. Šiemet Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje ritmingas būgnelio garsas pradėjo skaičiuoti dienas iki bėgimo starto, kuris šiemet bus gegužės 21-ąją dieną. Pasidžiaugti praėjusių metų nuveiktais darbais atvyko tie, kurie savo darbu, jėgomis bei finansine parama prisideda prie to, kad vilties jūros bangos Klaipėdos mieste nenurimtų, o dar plačiau išsilietų. Saldus gabalėlis pyrago, kolegų šypsenos ir patirties pasidalinimas – tai galimybė pasijausti mylimiems ir reikalingiems. „Vilties bėgimo“ savanorių koordinatorė Janina Urbikienė džiaugėsi pristatydama 9-ojo bėgimo rezultatus. Gausią įmonių komandą sudarė 300 įmonės Herbalife atstovai. Padėką atsiėmęs nepriklausomas įmonės partneris Erikas Strigauskas džiaugėsi dalyvęs šiame bėgime: „Kai tau duoda, reikia ir tau atiduoti. Man mieliau yra duoti negu gauti. Dėl to ir būrėme didelę komandą, kad galėtume kuo daugiau padėti nelaimės ištiktiems žmonėms.“ Padėka skirta ir Kvėdarnos mokyklai, kuri jau penktus metus atvažiuoja į šią solidarumo šventę net su keliais autobusais. Gausiausia moksleivių komanda buvo Kretingos Pranciškonų gimnazijos jaunimas. Nepamiršti ir originaliausieji – „Linksmųjų pėdučių“ atstovai su mažaisiais keturkojais bėgikais.

Priminta, kam reikia „Vilties bėgimo“ bei kitų renginių

Kiekvieno Vilties miesto renginio metu klaipėdiečiai bei miesto svečiai ne tik dovanoja savo laiką, šilumą ir meilę, bet prisideda ir pinigine auka, kuri padeda išlaikyti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą. Centro direktorė Aldona Kerpytė dėkojo už sergančių palaikymą aukomis, gausiu dalyvavimu. Ligoniams bei jų artimiesiems šiame centre teikiama nemokama pagalba. Praėjusiais metais centre apsilankė 1,500 lankytojų, kuriems suteikta 4000 įvairių paslaugų. „Surinkta parama labai svarbi. Metams reikalinga 90 000 eurų suma. Norime, kad dėmesys būtų skiriamas ligoniui, jog visi galėtų gauti pagalbą. Būtų liūdna, jeigu finansai jiems būtų kliūtis“, - sakė Aldona Kerpytė.

„Vilties bėgimas“ tampa maratonu

Vienas bėgimo organizatorių Valdas Daujotas džiaugėsi, kad šis bėgimas ūgtelėjo iki Maratono. Šiemet keičiasi įprastinės bėgimo trasos bei ruošiamos dvi naujos. Iki šiol buvusias linijines trasas keičia žiedinės. 3 km, 5.9 km, 10 km trasos prasidės ir baigsis Atgimimo aikštėje. „Vilties bėgimo“ naujiena – atkurta istorinė 25 km. trasa, skirta ilgamečio „Vilties bėgimo“ trenerio Romo Beržinsko atminimui bei maratonas (42 km). Šių dviejų trasų dalyviai startuos Palangoje ir finišuos Klaipėdoje.

Visa informacija apie „Vilties bėgimą“, registracija bei kitų Vilties miesto renginių naujienos skelbiamos internetiniame tinklapyje www.viltiesbegimas.lt bei facebook paskyrose: Vilties bėgimas, Vilties miestas.