Jau nuo seno Jeruzalės Lotynų patriarchato bei Jordanijos ir Šventosios Žemės evangelikų liuteronų Bažnyčių atstovai glaudžiai bendradarbiauja, palaikydami nuolatinį dialogą.

Minint 500 metų Reformacijos pradžios jubiliejų, abipusis vienybės troškimas juos suvienija ir pamaldose.  Sekmadienį, vasario 12 dieną, abi bendruomenės kartu meldėsi Amano liuteronų Gerojo Ganytojo bažnyčioje. Pamaldoms vadovavo Jeruzalės Lotynų patriarchato apaštalinis administratorius arkivyskupas Pierbattista Pizzaballa ir Jordanijos bei Šventosios Žemės liuteronų vyskupas Munib Younan.

„Ekumenizmas gimsta ne tik iš teologinio dialogo, bet ir draugystės bei pasitikėjimo. Bendra malda tai pamaldumo, dvasino susikaupimo momentas paminint Reformą, tačiau mes minime ir vienybę skirtingumuose“, - sakė vyskupas Younan, kuris yra ir Pasaulio liuteronų federacijos prezidentas. Gerojo Ganytojo bažnyčioje vykusiose pamaldose dalyvavo apie dvidešimt įvairių krikščionių konfesijų atstovų ir arkivyskupas Alberto Ortega Martín, apaštalinis nuncijus Jordanijoje ir Irake.

Arkivyskupas Pizzaballa pakvietė Jeruzalės bažnyčias tęsti vienybės kelią: „Kai vyrauja susiskaldymas, mes neatnešame vaisių, kurių iš mūsų prašo Jėzus“. Pamaldų proga buvo išversta į arabų kalbą ir dalinama knygelė „Nuo konflikto iki bendrystės“.

Vasario 18 d. bendros pamaldos vyko Betliejaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, kurioms vadovavo abu hierarchai, dėkodami už penkiasdešimt ekumeninio dialogo metų ir paminėdami praėjusių metų rudenį vykusį popiežiaus vizitą Lunde. „Tokie susitikimai kaip Lundo turėtų vykti visais lygmenimis. Vienybės reikia ne tik tarp Bažnyčių vadovų. Tikimės, kad iniciatyvos gims ir miestuose, kaimuose“, - sako liuteronų pastorius Munter Isaac.