Kovo 14 d., antradienį, 18 val. nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Bendradarbystės erdvė, III a.) vyks knygos „Pakutuvėnai. Kaimo istorija“ sutiktuvės. Renginyje dalyvaus ir į klausimus atsakys knygos autorė Jolanta Klietkutė, režisierius Audrius Stonys, diskusijai vadovaus Gediminas Jaunius.

Mirę kaimai“, „dingę kaimai“, „apleistos sodybos“... kokiais tik vardais Žemaitijoje nevadina vietovių, kuriose kadaise virte virė gyvenimas, kuriose ore ir dabar tebepulsuoja žmogaus gyvybės, veiklos dvasia, tačiau tiktai sulaukėjusios obelys, peraugusios tujos, serbentų krūmai ar vietomis iš žemės kyšančios pamatų nuolaužos teženklina kadaise gyventą vietą. Vienas iš daugybės tokių iš Lietuvos žemėlapių turėjusių išnykti kaimų buvo Pakutuvėnai, – taip knygos „Pakutuvėnai. Kaimo istorija“ pratarmėje rašo autorė Jolanta Klietkutė. 

Visgi Dievo valia lėmė, kad po sovietų okupacijos ir trėmimų nunykusį kaimą atgaivino mažesnieji broliai, ir jis atgimė naujam gyvenimui. Tad kaimas tartum turi dvi istorijas – iki pranciškonų ir su jais, o abi tas istorijas nuosekliai apžvelgia ir gausiai iliustruoja knygos autorė.