Daugiau nei 130 Britanijos dvasinių vadovų – imamų atsisako laidoti teroristinio išpuolio Londone vykdytojus su islamiškomis apiegomis, rašo CNN.

„Mes neketiname atlikti tradicinių islamiškų laidotuvių maldų už nusikaltėlius ir raginame kitus imamus bei religinius vadovus atšaukti jiems šią privilegiją,“ – sakė musulmonų vadovai.

Nors imamų sprendimas apibūdinamas kaip „neturintis precedento“, tačiau pastaraisiais metais mečetės Mančesteryje (Anglija) ir JAV atsisakė laidoti musulmonus, dalyvavusius teroristinuose išpuoliuose.

Imamas Abdullah Hasan, atstovaujantis organizaciją „Imamai prieš smurtą artimoje aplinkoje“, kuris paskelbė žinią socialiniuose tinkluose, teigė, jog laidotuvių apeigos „paprastai yra atliekamos kiekvienam musulmonui, nepaisant jo elgesio.“

Septyni žmonės žuvo ir 48 buvo sužeisti, kai trys vyrai sunkvežimu įsirėžė į pėsčiųjų minią ant Londono tilto. Vėliau užpuolikai iššoko iš automobilio ir peiliais badė žmones greta esančiose kavinėse bei restoranuose. Policija visus tris užuolikus nušovė.

ISIS artima naujienų agentūra Amaq teigė, jog ataką surengė „Islamo valstybės atšaka“, tačiau jokių įrodymų nepateikė.

Imamai svo pareiškime sako, kad teroristai nėra islamo atstovai.

„Mus giliai žeidžia, kad dar kartą teroristinį aktą mūsų šalyje įvykdę žudikai mėgina religiniais argumentais pateisinti savo veiksmus. Norime aiškiai pasakyti, kad jų smerktini veiksmai nėra nei teisėti, nei mūsų palaikomi,“ – sakė musulmonų vadovai.

„Šie niekingi žudikai siekia suskaldyti mūsų visuomenę ir sužadinti baimę; mes garnatuojame, kad jiems tai nepavyks. Maldaujame visų susivienyti: esame viena bendruomenė. Tokio niekšiško bailumo akivaizdoje, kitaip nei teroristai, turime puoselėti meilę ir atjautą.“

Tūkstančiai musulmonų pasaulyje pasmerkė pastarųjų metų terorizmą, kaip tai liudija 712 puslapių Google dokumentas, kurį nuolat pildo vienas JAV musulmonas studentas.