EPA nuotrauka

Moterys Bangladeše per savo gyvenimą patiria daug smurto, kuris gniuždo jų orumą ir pažeidžia teises. Privalėjimas paklusti kasdienybėje trukdo šviestis ir dirbti, taip apribodamas jų galimybes”, taip tvirtino krikščionių lyderė, bengalų aktyvistė Maria Haldar, kalbėdama seminare pavadintame „Kovoti su smurtu prieš moteris“, kuris vyko Dakoje. Pasak Haldar, Bangladeše smurtas prieš moteris giliai įsišaknijęs istoriniame, kultūriniame, socialiniame politiniame kontekste, vyriausybės struktūrose, socialinėse institucijose, o įstatymai padeda jam išlikti, - rašo laikraštis „L’Osservatore Romano“. Smurtas pasireiškia įvairiomis formomis: partnerio smurtas prieš moterį, smurtas šeimoje, nepilnamečių išnaudojimas, lytiniai priekabiavimai, ankstyvos santuokos, prekyba žmonėmis, kūdikių mirtingumas, smurtas susijęs su kraičio klausimais.

Ekumeninės Azijos krikščionių konferencijos ir Bangladešo Bažnyčių nacionalinės tarybos surengto seminaro dalyviai paragino vyriausybę taikyti įstatymą, kuris šalyje padarytų galą smurtui prieš moteris. „Daugeliui vyriausybės tarnybų ir politikų ir toliau būdingos diskriminacinio mąstymo tendencijos. Nepaisant juridinės apsaugos prieš įvairias smurto formas, juridinės sistemos dar turi įveikti barjerą, trukdantį reformai. Egzistuoja tam tikri rimti struktūriniai trikdžiai, kurie neleidžia moterims siekti teisingumo. Taip pat ir religinės normos stiprina lyčių nelygybę ir prisideda prie smurto prieš moteris”, - mano aktyvistė.

Krikščionių bendruomenė Bangladeše palaiko ekumenines moterų iniciatyvas smurto prevencijai. Taip gimė ir judėjimas „Ekumeninė moterų veikla prieš smurtą“. Šios iniciatyvos vadovė Sunila Ammar teigia, kad Azijos šalyse nebus taikos tol, kol bus vykdomas smurtas prieš moteris. Tai nėra feministinė ar ideologinė kova, tačiau kova už žmogaus teises.