EPA nuotrauka

Prancūzijos parlamento rinkimuose prezidento Emmanuelio Macrono įkurta partija gavo absoliučią daugumą. Kiek daugiau nei metus gyvuojantis judėjimas „Respublika, pirmyn“ turės per tris su puse šimto vietų iš 577. Toks rinkėjų palaikymas E. Macronui leis vykdyti žadėtą politiką.

Džiaugdamasis pergale, Prancūzijos premjeras teigė, kad žmonės pasirinko optimizmą vietoje pykčio. Edouardo Philippe teigimu, parodytas pasitikėjimas ir suteikta dauguma įpareigoja veikti. E. Macronas yra žadėjęs įgyvendinti pažadus per artimiausius penkerius metus: 60 milijardų eurų sumažinti biudžeto išlaidas, atleisti per šimtą tūkstančių viešojo sektoriaus darbuotojų bei reformuoti darbo rinką. 

Nors „Respublika, pirmyn“ ir gavo daugumą, opozicija teigia, kad tai nereiškia, kad visi džiaugiasi E. Macronu, nes į antrąjį turą atėjo rekordiškai mažai – apie 43 procentus – rinkėjų.

Pirmą kartą į Prancūzijos parlamentą pateko ir „Nacionalinio fronto“ lyderė Marine Le Pen. Didžiausius nuostolius patyrė valdžioje buvę socialistai. Jie prarado per du šimtus vietų. Naujame parlamente bus apie du šimtus moterų.


lrt