Asmeninio albumo nuotrauka

Sekmadienio vakarą popiežius Pranciškus išreiškė solidarumą brito Charlie‘o Gardo šeimai, padrąsindamas reta mitochondrine genetine liga sergančio dešimties mėnesių kūdikio tėvus „būti šalia ir gydyti savo vaiką iki galo“. Pasak Vatikano spaudos tarnybos, tokiu būdu popiežius su „atjauta ir liūdesiu siekė išreikšti artumą ir palaikymą Čarlio tėvams“.

Chriso Gardo and Connie Yates kūdikiui, praėjus dviem mėnesiams nuo gimimo, buvo diagnozuota reta genetinė liga, dėl kurios vaikas negali savarankiškai kvėpuoti ir todėl turi būti prijungtas prie kvėpavimo funkciją palaikančių aparatų.

Kaip rašo BBC, Praėjusį penktadienį Great Ormond Street klinikos Londone medikai pagal planą turėjo išjungti gyvybiškai svarbias funkcijas kūdikiui užtikrinančius prietaisus, tačiau galiausiai atsižvelgė į Charlie‘o tėvų prašymą ir leido kūdikiui gyventi toliau. Rytoj jam sueis vienuolika mėnesių. Vaikas ne tik nekvėpuoja, bet ir nemato, negirdi, nejuda, neverkia, nenuryja seilių. Minėtoje ligoninėje jis prižiūrimas nuo praėjusių metų spalio.

Kūdikį prižiūrintys britų medikai nesutiko tėvams leisti pasinaudoti eksperimentinės terapijos galimybe JAV. Gydytojų teisę išjungti gyvybinius procesus palaikančius aparatus patvirtino du Britanijos ir Europos Žmogaus Teisių Teismas. Sekmadienį prie Bakingamo rūmų žmonės rinkosi protestuoti priež EŽTT sprendimą.

Vaiko tėvai ėmėsi kampanijos, kurios metu geradariai suaukojo 1,3 mln. svarų sterlingų jų sūnaus gydymui JAV. Šeima teigia, kad jei Charlie‘iui nebus suteiktas „dar vienas šansas“, surinktos lėšos bus skirtos kitiems mitochondrijų sindromo atvejams gydyti.

Popiežiaus pasisakymas apie sunkiai sergančio kūdikio šeimą atkreipė britų žiniasklaidos dėmesį, kaip rašo „The Guardian“, nes nuskambėjo kitaip nei praėjusią savaitę išsakytas arkivyskupo Vincenzo Paglia'ios, Popiežiškosios Gyvybės akademijos atstovo, teiginys, kad niekuomet nedera sąmoningai nutraukti žmogaus gyvybės, tačiau kartais tenka pripažinti medicinos ribas.

Parengta pagal užsienio spaudą