Peter Maffay fermoje. Miuncheno BILD-Zeitung nuotr.

Kai mokinys nori daugiau žinoti už savo mokytoją, mėgstame sakyti: „Ak, kiaušinis nori būti protingesnis už vištą!“ Kita gerai žinoma patarlė – mus pasiekusi iš antikos, pasitelkiama ir Dievo buvimo įrodymų kontekste – skamba taip: „Kas pirmiau – višta ar kiaušinis?“ Be abejo, kiekviena višta, prieš pradėdama dėti kiaušinius, pati išsirito iš kiaušinio...

Brolis Astijus Kungys OFM – Italijoje pažįstamas kaip „il grande Astio“ (didysis Astijus) – kurį laiką po rytmetinės maldos man iškepdavo du kiaušinius – pagal savo mamos receptą. Vieną dieną nežinia, kodėl, jis pasakė: „Los Andželo mieste ir jo apylinkėse gyvena dvylika milijonų žmonių. Iš kur paimti tiek kiaušinių, kad kiekvienam jų kasryt galėtume iškepti po du?!“ Jau ėmėme mes visi vienuolyno refektoriuje gailėtis šios milžiniškos kariuomenės vištų – 24 milijonų raudonų užpakalių!

Neseniai mano tėviškėje buvo pašventinta ketvirta popžvaigždės Peterio Maffay sukurta ferma, kurioje taikoma gyvulių terapija vaikams, patyrusiems traumą. Šį įvykį nušvietė Miuncheno BILD-Zeitung – straipsnyje pamačiau nuotrauką su višta ir šalia jos stovinčiu Peteriu Maffay, fermos fundatoriumi, laikančiu šios vištos kiaušinius rankoje. Ir kaip ši višta į jį žvelgė, tarsi klausdama: „Mano ar tavo?“ Galima tarsi įžvelgti savotišką džiaugsmą, kad žmogus – toks didelis gyvūnas – vertina jos, mažylės, mažus produktus!

Tegul tik visus mūsų gyvenimo „produktus“ pats Dievas paimtų į savo rankas – kad jie tokiu būdu būtų tikrai vertingi!