Aktorė Gintarė Latvėnaitė rež. Kirilo Glušajevo spektaklyje „Dvasiniai reikalai“. Lauros Vansevičienės nuotr.

„Jokia įprastinė nelaimės forma: nei liga, nei ekonominis nuosmukis ar tarnybinė nesėkmė, pasąmonėje nepalieka tokio baisaus ir gilaus rando kaip skyrybos. Tai tiesiogiai paliečia ir pažadina įvairias vidines baimes. Skyrybos vienu smūgiu įsminga taip giliai, kad gilesnės žaizdos gyvenime jau niekas negali padaryti.“ Ši vokiečių scenaristo Boto Štrauso mintis itin taikliai apibūdina ilgai brandintą įvykį Vilniaus mažajame teatre – Kirilo Glušajevo premjerą „Dvasiniai reikalai“. Ingmaro Bergmano tekstas Vilniaus mažajame teatre statomas pirmą kartą, ypatingu metu – artėjant I. Bergmano šimtosioms metinėms.

Aktorė Gintarė Latvėnaitė Vilniaus mažajame teatre yra sukūrusi įsimintinus vaidmenis spektakliuose „Madagaskaras“, „Trys seserys“, „Motina“, „Bedalis ir labdarys“, „Europiečiai“. Už vaidmenį spektaklyje „Mistras“ aktorė gavo „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą. Gintarė yra muzikinio spektaklio „Mano batai buvo du“ idėjos autorė ir režisierė. Šį kartą Gintarė Latvėnaitė debiutuoja kaip monospektaklio aktorė: „Pirmą kartą scenoje esu visiškai viena.“

Naujausiame spektaklyje „Dvasiniai reikalai“ ir pagrindinė herojė Viktorija Egerman, ir pagrindinį vaidmenį kurianti aktorė Gintarė Latvėnaitė žengia į amžiaus vidurio krizės lauką, kuriame pradeda kilti klausimai: kas aš esu, ką aš darau, gal jau laikas man pradėti daryti tai, ką iš tikrųjų noriu? Kokie MANO norai iš tikrųjų? Tai klausimai, aktualūs visiems, ne tik moterims.

Pasak režisieriaus, ir pati spektaklio herojė, ir pagrindinį vaidmenį kurianti aktorė naujai įvertina nueitą kelią, pergalvoja ir perkainoja vertybes.

„Dauguma esame girdėję apie vyrų amžiaus vidurio krizę, tačiau apie moterų amžiaus vidurio krizę kalbama mažai. Šiandiena diktuoja grožio, greito tempo, profesionalaus vaikų auginimo, karjeros kultą – moterims keliama daugybė reikalavimų, ir retas kuris paklausia: kas stovi už tų gerai atliekamų socialinių vaidmenų? Kas ta moteris? Kokia jos asmenybė? Spektaklis „Dvasiniai reikalai“ bus įdomus žmonėms, kurie smalsūs, atidūs sau ir artimiesiems, pasiilgę susitikimo akis į akį su aktore. Moterimi, panašia į save. Tiems, kurie nėra praradę gebėjimo klausyti, išgirsti, skirti savo dėmesį. Tiems, kurie žino, ką reiškia pabūti kartu.“

Pagrindinės režisieriaus Kirilo Glušajevo spektaklių veikėjos yra neeilinės moterys. Naujausiu spektakliu jis lieka ištikimas moters charakterio išskirtinumo ir paslaptingumo temai (prieš tai režisierius pristatė spektaklius „Motina“ ir „Terapijos“). Trilogiją moters tema Kirilas Glušajevas vainikuoja spektakliu „Dvasiniai reikalai“.

Kviečiame į premjerą – 2017 m. spalio 20, 21 dienomis Vilniaus mažajame teatre.

Režisierius Kirilas Glušajevas. Lauros Vansevičienės nuotr.
Aktorė Gintarė Latvėnaitė rež. Kirilo Glušajevo spektaklyje „Dvasiniai reikalai“. Lauros Vansevičienės nuotr.
Lauros Vansevičienės nuotr.
Lauros Vansevičienės nuotr.
Lauros Vansevičienės nuotr.
Lauros Vansevičienės nuotr.
Aktorė Gintarė Latvėnaitė. Lauros Vansevičienės nuotr.