Lapkričio 9–12 d. Vilniuje įvyks net keturi įspūdingi 15-ojo – jubiliejinio – Gospelo muzikos festivalio koncertai, kuriuose skambės daugiau nei 250 choristų iš visos Lietuvos balsai, koncertus surengs Švedijos, JAV ir Lietuvos gospelo žvaigždės. Festivalio atidarymo koncerte išgirsime solistę Miglę Vilčiauskaitę-Migloko, o Didžiojo paramos koncerto Vilniaus kongresų rūmuose metu kartu su Gospelo jungtiniu choru pasirodys populiarios Lietuvos dainininkės Girmantė Vaitkutė ir Monika Linkytė.

Jau penkioliktus metus asociacijos Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos (LJKS) organizuojamas Vilniaus gospelo muzikos festivalis šiemet pristato išskirtinę geriausių gospelo kūrinių programą ir turi dar vieną tikslą – gospelo giesmėmis ne tik pasiekti žmonių širdis, dovanodamas nuostabią muziką, bet ir suteikti finansinę paramą tiems, kuriems jos labai reikia.

„Gospel“ anglų kalboje reiškia „Gerąją naujieną“, todėl šiais metais norime būti ta Geroji naujiena tiems, kuriems reikia palaikymo ir paramos, – pasakojo festivalio organizatorius, LJKS vadovas Algirdas Čiukšys. – Lapkričio 12 d. koncerto Vilniaus kongresų rūmuose lėšos bus skiriamos mamomis besirūpinančiai organizacijai VšĮ Krizinio nėštumo centrui, taip pat bus viešinama aktuali informacija, susijusi su centro veikla, o pirmąją festivalio dieną vyks giesmių mokymai mamoms „Gospel mama“. Tai bus galimybė mamoms nuveikti kai ką malonaus, nekasdieniško ir kartu pasidžiaugti gospelo muzikos švente.“

Vilniaus gospelo muzikos festivalio atidarymo koncertas vyks lapkričio 9 dieną Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje. Po puošniais universiteto bažnyčios skliautais gospelo giesmes atliks Lietuvos edukologijos universiteto ansamblis „UNITED Voices“, Klaipėdos krašto gospelo choras „Rising souls“, „Mama Gospel“ seminaro dalyvių choras ir speciali atidarymo koncerto viešnia, gilaus ir išraiškingo balso savininkė Miglė Vilčiauskaitė-Migloko.

Lapkričio 10 dieną Vilniaus muzikos klube „Tamsta“ populiariausias gospelo kompozicijas atliks svečiai iš Švedijos – dainininkė, chorų vadovė, ilgametė Vilniaus gospelo festivalio bičiulė Monica Törnqvist ir profesionalus pianistas, gospelo muzikos atlikėjas Malcolmas Chambersas. Specialiai šiam koncertui jie ruošia gospelo hitų programą, kurią klausytojams pristatys kartu su gospelo ansambliu ir rimto grupe, vadovaujama Marijos Monikos ir Tomo Dičiūnų.

Lapkričio 11 dieną Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertą surengs vienas talentingiausių JAV ir pasaulyje gospelo muzikų, puikus pianistas, dirigentas, vokalistas, kompozitorius ir seminarų vedėjas Geraldas T. Smithas. Jo pirmąjį gospelo giesmių koncertą Lietuvoje papuoš stulbinami menininko Arvydo Buinausko „ABLight“ šviesos paveikslai, kartu pasirodys ir Vilniaus gospelo festivalio meno vadovės Kristinos Žaldokaitės Gospelo ansamblis.

Vilniaus gospelo muzikos šventės kulminacija – lapkričio 12 d. Vilniaus kongresų rūmuose įvyksiantis Didysis festivalio paramos koncertas, kurio metu scenoje pasirodys jungtinis festivalio choras kartu su Lietuvos ir užsienio gospelo žvaigždėmis bei ypatinga koncerto viešnia – žinoma Lietuvos dainininke Monika Linkyte. Lėšos, surinktos už parduotus bilietus į koncertą bei koncerto metu, skiriamos organizacijos VšĮ Krizinio nėštumo centro veiklai remti.

Bilietus į festivalio koncertus platina Bilietai.lt.

Daugiau informacijos apie Vilniaus gospelo muzikos festivalio renginius – http://vilniusgospel.lt/.

Apie Vilniaus gospelo muzikos festivalį:

Vilniaus gospelo festivalis – pirmasis ir didžiausias Lietuvoje muzikinis renginys, kuriame atliekama tik gospelo muzika. Nuo 2001 metų asociacijos Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos organizuojamame festivalyje jau dalyvavo chorai, ansambliai, solistai ir dirigentai iš Švedijos, Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Lietuvos, JAV. Šiemet lapkričio 9–12 dienomis 15-asis tarptautinis Gospelo festivalis organizuojamas kartu su Vilniaus universitetu, Švedijos Stokholmo miesto chorų sąjunga ir renginių organizavimo agentūra „UNITED Events“.