Aliaus Koroliovo nuotr.

Garsaus šalies dailininko Mariaus Jonučio kūrinys papuošė Kauno miesto centrą. Iš trijų dalių sudarytu menininko kūriniu uždengtas į A klasės verslo centrą BLC rekonstruojamo „Pramprojekto“ pastato fasadas. Skaičiuojama, kad beveik 2500 kv. metrų ploto tentas, ant kurio atspaustas piešinys, gali tapti didžiausiu lauke eksponuojamu meno kūrinio atspaudu Baltijos šalyse.

„Su Mariumi Jonučiu bendradarbiaujame jau keletą metų – iš pradžių dailininko piešiniais papuošėme mūsų plėtojamų nekilnojamojo turto objektų tvoras, o šį kartą nusprendėme žengti dar toliau ir milžinišku piešiniu uždengti viso rekonstruojamo pastato fasadą. Mariaus piešiniai yra unikalūs, labai šviesūs, ryškūs, tad jie ne tik puošia miestą, bet ir kelia nuotaiką miestiečiams“, – sako „Pramprojekto“ pastato rekonstrukciją įgyvendinančios SBA koncerno įmonės „Urban Inventors“ generalinis direktorius Lionginas Šepetys.

„Tokio dydžio piešinių ant tentų dar turbūt ir nebuvo. Jį kūriau pirmiausia galvodamas apie tai, kaip piešinys papuoštų miestą. Labai sveikinu tokią verslo iniciatyvą – juk jo įgyvendinimas kainuoja, ir, žvelgiant iš verslo pusės, atrodytų – kam to reikia? Tačiau smagu, kad yra žmonių, kurie į verslą žiūri kiek kitaip, kuriems svarbu ne vien pinigai, bet ir padaryti ką nors įdomesnio, ką nors sukurti miestui. Man neblogai pažįstama situacija Danijoje, o ten, kai ruošiamasi atidaryti kokį nors naują fabriką, visų pirma pakviečiamas dailininkas, kad jis paveikslais papuoštų tuščias fabriko sienas. Ten mąstoma, kad verslas turi būti ir gražus, ne tik pelningas. Tad aš labai džiaugiuosi matydamas panašias iniciatyvas ir Lietuvoje“, – apie Kauną papuošusį kūrinį kalbėjo dailininkas M. Jonutis.

„Pramprojekto“ pastatą 2015 metais įsigijo SBA koncernui priklausanti UAB „Urban Inventors“ įmonių grupė. Po rekonstrukcijos čia bus įrengtas modernus 13 000 kv. metrų ploto A klasės biurų pastatas, o jame įsikursiančioms įmonėms bus pasiūlyta apie 2000 darbo vietų.

„Naujajame BLC verslo centre norime sukurti erdves, kuriose dirbantiems žmonėms bus pasiūlyta daugiau nei tik darbo vieta. Žmogui sekasi dirbti, kai jis gerai jaučiasi. Po rekonstrukcijos BLC verslo centras atvers duris visiems, kuriems svarbi įkvepianti aplinka, skatinanti kūrybingumą, aktyvią kultūrinę ir socialinę kolaboraciją“, – sakė L. Šepetys.

Aliaus Koroliovo nuotr.
Aliaus Koroliovo nuotr.
Aliaus Koroliovo nuotr.