Vidas Poškus „Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“. Vilnius: „Tyto alba“, 2017 m. Dailininkė – Deimantė Rybakovienė. 

Vidas Poškus (g. 1977) – menotyros mokslų daktaras, dailės kritikas, parodų kuratorius, tapytojas, knygos „Nedingęs Vilnius“ autorius. 

„Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“ – knyga, skirta smalsumui patenkinti. Nuvesti į užkulisius, virtuvę, slapčiausią vietą, – kad ir kaip ją vadintume, – ten, kur atsiranda meno kūriniai. Ten, kur jie gyvena. Kartais ten gyvena ir menininkai, ir net labiau nei tikruosiuose savo namuose. Taigi turite galimybę pakliūti ten, kur paprasti mirtingieji retai įleidžiami.

42 apsilankymai tapytojų, skulptorių, grafikų, tekstilininkų dirbtuvėse – tai įkvepiančio bendravimo dalis, o ne enciklopedinio pobūdžio tekstai. Čia menininkų kūryba nenagrinėjama, parodoma ir užfiksuojama vieta, kur gimsta kūriniai.

Vidas Poškus lankosi pas menininkus, kurių kūrybą mėgsta ir vertina, pas kūrėjus, kuriuos pažįsta. Tačiau svarbu net ne tai; šiuo atveju pretendentai pasirinkti pagal savo studijų spalvingumą, įspūdingumą, architektūros vertes. Keistos Vilniaus vietos, į kurias sunku patekti žmogui iš šalies, buveinės, kurių greitai nebebus arba jau nebėra, dirbtuvės, kuriose gimsta menas ir kurios pačios kartais virsta erdviniais meno kūriniais. 

„Būtent menininkų dirbtuvėse jų kūriniai gyvena tą savo tikrąjį, autentiškąjį gyvenimą, kurį iš dalies praranda, tiksliau – jis pakeičia savo formas, darbams iškeliaujant į parodų erdves – galerijas ar muziejus, kitų žmonių namus. Šios studijos, tekstais ir fotografijomis pagrįsto reportažinio darbo apie menininkų dirbtuves, pagrindinė misija – bent šiek tiek praskleisti uždangą į kūrėjų darbo vietas, per jas pabandyti rasti raktą į jų kūrybą ir į pačias asmenybes.”