Organizatorių nuotrauka

Jau šį šeštadienį Naujojoje Akmenėje net trijose erdvėse vyks 16-tasis šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“, kuriame pasirodys 30 įvairių grupių ir atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio. Organizatoriai laukia žiūrovų ne tik iš Akmenės krašto, bet ir visos Lietuvos.

Gros įvairi muzika

2002 metais Plungėje pirmąkart suorganizuotas festivalis uždegė šiuolaikinės krikščioniškos muzikos mylėtojų širdis, leido ją atrasti ir ją pamėgti. SIELOS jau penkiolika metų sėkmingai keliauja, kasmet aplankydamas vis kitą Lietuvos miestą ir sulaukdamas vis didesnio gerbėjų rato. Gera nuotaika, įvairaus stiliaus nuoširdi ir pozityvi muzika bei bendrystė – tai festivalio SIELOS vizitinė kortelė.

„Daugelis žmonių net neįsivaizduoja kokia įvairi ir spalvinga yra krikščioniška muzika. Ji nėra įstrigusi viduramžiuose, o šiuolaikiška bei patraukli jaunimui ir suaugusiems, visiems pagal skonį.“ – sakė festivalio organizatoriai.

Akmenės rajono savivaldybės mero patarėjas (vienas iš organizacinės grupės narių) Tomas Martinaitis džiaugėsi, kad šiemet šis unikalus festivalis atvyksta į Šiaulių apskritį, Akmenės kraštą bei čia pritrauks ne tik vietinius, bet ir muzikos mylėtojus iš visos Lietuvos. „Kraštiečiams tai puiki proga išgirsti ir pamatyti įvairių krikščioniškų grupių iš Lietuvos ir užsienio“ – sakė T. Martinaitis. Į Akmenės kraštą atvyks ir kelios muzikos grupės iš Latvijos bei garsus atlikėjas iš Nyderlandų REYER.

SIELOSE skambės ne tik klasikinė, bet ir įvairi popso, roko, repo, šlovinimo ir kitų stilių muzika. Iš viso Naujojoje Akmenėje pasirodys net 30 grupių ir atlikėjų, organizatoriams talkins daug savanorių. Kultūros rūmų mažojoje salėje žiūrovai galės užsukti ir į „susitikimų erdvę“, kurioje vyks pokalbiai su grupėmis ir atlikėjais.

Organizatorių nuotrauka

Žiūrovai galės laisvai judėti

Šiais metais festivalis vyks net trijose labai žiūrovui susisiekimo prasme patogiose vietose – Naujosios Akmenės kultūros rūmuose (čia bus koncertinė salė), priešais ją esančioje Evangelikų bažnyčioje (šlovinimo salė) ir Šv. Dvasios atsiuntimo bažnyčioje (kamerinė salė). Festivalio vadovas Remigijus Jucevičius džiaugėsi, kad visas šias vietas galima pasiekti per kelias minutes einant pėstute, tad žiūrovai galės laisvai judėti ir keisti vietą, jei norės išgirsti ir pamatyti, kas vyksta kitose erdvėse. O ketvirtoje, susitikimų erdvėje, susitikti ir užduoti klausimus festivalio dalyviams bei šios muzikos kūrėjams. Festivalis truks net aštuonias valandas – prasidės 15 val. ir baigsis vėlai vakare, apie 23 val. Galima atvykti ir išvykti bet kuriuo metu.

Bus ir vietinių dalyvių

Organizatoriai džiaugėsi, kad festivalį papuoš daug kartų geriausia SIELŲ grupe pripažintas išskirtinis jaunimo mėgstamas repo muzikos stiliaus kolektyvas „Chebra“ (iš Kauno r.), vyresniems žmonėms patinkantis neseniai savo penktąjį albumą išleidęs aktorius, režisierius ir kompozitorius Arnoldas Jalianiauskas, taip pat pasirodys Arūnas Raudonius, Gabrielė Gvazdikaitė, grupės „Christ Team“, K-Band ir daug kitų.

Festivalio metu susirinkusiems svečiams Ramučių gimnazijos jaunimas pristatys Reformacijos 500 metų jubiliejui skirtą miuziklą. Kraštiečiai ir svečiai galės išgirsti ir vietinių akmeniškių – žinomos muzikos autorės ir atlikėjos Daivos Palionienės, Sigito Krasausko, „Talentų klubo“, Artūro Bužoko, Naujosios Akmenės miesto ir Akmenės parapijos kamerinių chorų.

Detalią festivalio programą ir daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje  bei renginio vietose.

Organizatorių nuotrauka