Brigitte Tohm/unsplash.com nuotr.

Artėjant gražiausioms metų šventėms imame ruoštis ir galvoti apie tai, kaip puošime savo namus, dekoruosime stalą ar eglutę. Šiemet namų dekoro topuose karaliauja savos gamybos žaisliukai, dovanėlės. Šį laikotarpį madingi rankdarbiai, karpiniai, pačių margintos detalės. Šią tendenciją patvirtina ir į Litexpo vykstančią mugę „Vaikų šalis“ besirenkantys lietuviai, kurie savo atžaloms sako besižvalgantys kruopštumą ir smulkiąją motoriką lavinančių užsiėmimų.

„Atvykau čia ieškodama žaisliukų savo sesei“, – sako viena iš parodoje besilankančių dalyvių Justė. „Ji labai mėgsta kurti, lipdyti, piešti, todėl šiemet yra pasirįžusi eglutę puošti savo pagamintais žaisliukais. Žinoma, tą daryti verčia ir mane su tėvais“, – juokiasi mergina.

Ir tokių kaip Justė parodoje ne vienas. Paklausti tėveliai, kokių naujienų pamatyti čia tikisi, dauguma kaip vienas atsako, kad norisi vaikus atitraukti nuo išmaniųjų prietaisų ir parodyti kitus užsiėmimus: „Šiaip į parodą atėjome pasižvalgyti, praleisti laiką kartu su šeima“, – sako vilnietis Jonas, stovintis kartu su žmona ir jų penkiamečiu sūnumi Atu. „Kaip tik vaikštinėdami pamatėme puikią idėją – pačių vaikučių nuspalvintais žaisliukais puoštą eglę, bandysime šią mintį realizuoti ir mūsų namuose, tikiuosi Atui ši mintis patiks“, – sako vilnietis.

Parodos dalyviai taip pat patvirtina išaugusį lietuvių susidomėjimą. Parodoje vaikai kviečiami į kūrybines dirbtuvėles, pasigaminti savo žaisliukus ar darbelius. Vienų jų sumanytojas ir lietuviškų žaislų „Hapchico“ gamintojas kviečia vaikus išbandyti naują spalvinimo būdą – dažų dengimą ant netradicinių paviršių ir formų. Žaislų atstovas Aleksandras Pilipiuk sako, kad piešimas – vienas geriausių būdų atsipalaiduoti ir atskleisti savo fantaziją: „Piešimas ne tik puikus užsiėmimas, bet ir savotiška spalvų terapija. Galvojome, kaip šią vaikų mėgstamą veiklą paversti dar patrauklesne, taip kilo idėja piešimą susieti su edukacija, pasaulio pažinimu. Vaikams patinka spalvinti įvairias formas ir paviršius, taip jie ne tik lavina savo smulkiąją motoriką, dėmesio koncentraciją, bet liesdami įvairias formas susipažįsta su jomis“, – komentuoja A. Pilipiuk.

A. Pilipiuk teigimu, tokie nuspalvinti ar blizguciais dekoruoti žaisliukai puikiai tinka dekoruoti sienas, ar apipavidalinti vaikų kambarį: „Iš švaraus putų polistirolio žaisliukai yra lengvai perveriami ir gali tapti net eglutės papuošimu“.