Antro vaikelio besilaukianti viena populiariausių laidų vedėjų Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė skatina moteris neskubėti ir priimti tik gerai apsvarstytus sprendimus: „Juk vaikai yra stebuklas.“

Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė kreipiasi į moteris: „Nors esu jauna ir tikrai žiūrėdama į veidrodį galiu paklausti savęs, kas tu tokia, kad patarinėtum, ir ką žinai apie gyvenimą, galiu pasakyti tik tiek, kad sutinku, niekas niekam neturėtų moralizuoti. Niekada. Dėl nieko. Jei šiandien esi ta, kuri džiaugiasi gyvenimu, myli ir yra mylima, auginanti vaikus arba juos planuojanti ir dėl to be galo laiminga, – ši žinutė ne tau. Tai ne moralas ir ne priekaištas. Tai paprastas vienos moters priminimas kitai. Kad viskas gali būti gerai, kad nereikia skubėti ir niekada nereikia prarasti vilties.“

Dalis moterų, nusprendusių nutraukti nėštumą, apie jį net nepasako savo vyrui. Kaip tau atrodo, ar svarbu pasidalinti ir kalbėtis?

Aš suprantu, kad žmonės labai skirtingi, kad mes turime galimybę ir teisę rinktis priimdami sprendimus. Aš palaikau mąstančius žmones, kurie nedaro nieko labai impulsyviai ir skubotai. Kartais verta atsisėsti, pačiam pamąstyti, kritiškai pagalvoti. Patikėkit, kartais verta išsimiegoti bent vieną papildomą naktį, nes tai, kas atrodė vieną dieną labai juoda, kitą dieną gali būti labai šviesu. Ir net jei ištisus mėnesius viskas atrodo juoda, galima pasišnekėti su šeima, draugais ir paieškoti patarimo. Galiausiai nueiti ir paprašyti profesionalo Kriziniame nėštumo centre pagalbos, čia visuomet durys bus atviros ir padės tvarkingai ant lapo surašyti visus  ir prieš. Tuomet galėsite priimti tikrus sprendimus, kurie nebus paveikti siaučiančių hormonų audrų. Juk viskas praeina, o tai, kas gali ateiti į jūsų gyvenimą, yra be galo sunku įvertinti, nes net ir tos moterys, kurios iš motinystės tikisi geriausio, dažnai pačios negali patikėti, kad bus taip gerai. Juk vaikai yra stebuklas.

Indre, o ką patartum moterims, kurioms žinia apie nėštumą nėra džiugi, neaišku, kaip reaguos vyras, nežino, ar sugebės?

Moterims, kurioms atrodo, kad pasaulis slysta iš po kojų, kad nieko nėra, nieko neturi, ir tas ateinantis vaikas, atrodo, dar viską pablogins, galbūt reikėtų pagalvoti, o kas, jeigu tas vaikas išaugs kaip koks režisierius Robertas Zemeckis, kuriantis vienus geriausių filmų pasaulyje, arba net ir neįgalus, bet pasaulį keičiantis mokslininkas S. Hawkinsas, arba A. Bocceli, arba L. Armstrongas, kuris dainuoja dainas apie „Wonderfull world“. Gal iš tiesų galime padaryti gražesnį pasaulį su mūsų vaikais?

Šis straipsnis – „Krizinio nėštumo centro“ – nevyriausybinės organizacijos, įkurtos padėti moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su tuo susijusius sunkumus – vykdomos socialinės kampanijos „Leiskime stebuklams vykti“ dalis.