Šventės akimirka

Lapkričio 26-ąją Vilniaus menų fabriko „Loftas“ erdvės aidėjo nuo vaikų klegesio ir juoko – sekmadienio popietę ten vyko šeimų sekmadienis, kuriame susibūrė ir maži, ir dideli.

Vaikams, tėvams ir visai šeimai skirtame renginyje ypatingas dėmesys buvo skiriamas Naujamiesčiui. Nemokamame renginyje vyko Naujamiestyje įsikūrusių vaikų būrelių ir laisvalaikio užimtumo studijų mugė. Pagrindinė šios mugės misija buvo Naujamiestyje gyvenančias šeimas supažindinti su jų rajone veikiančiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis, sporto įstaigomis ir kitomis veiklomis vaikams. Tiesa, renginys sutraukė ne tik naujamiestiečius, bet ir kitų gyvenamųjų Vilniaus rajonų gyventojus.

„Nuostabi renginio idėja – į vieną vietą suburti tiek daug skirtingų būrelių, nes jų pasirinkimą galėjome įvertinti ne tik mes, tėvai, bet ir patys vaikai. Jie čia pat galėjo išbandyti būrelių siūlomas veiklas: pabandyti groti kokiu nors muzikos instrumentų, pasimatuoti balerinos sijoną ar išmokti neįprastą Rytų kovos menų judesį“, – įspūdžiais dalinosi renginyje sutikta dviejų mažylių mama Aušra, jau nusižiūrėjusi naują būrelį abiem vaikams.

Be gausybės laisvalaikio idėjų, sausakimšame „Lofte“ sekmadienį mažųjų laukė nuotaikingos pramogos: jie šokinėjo ant milžiniškos pripučiamos pilies, žaidė su klounais, veidus puošė spalvingais piešiniais, kūrė smėlio meną, užgniaužę kvapą stebėjo karatė meistrų pasirodymą, klausėsi muzikinių koncertų ir performansų, gėrėjosi baleto šokėjų grakštumu ir net drauge su perkusijos studija mokėsi groti afrikietiškais būgnais.

Kol mažieji linksminosi ir pramogavo, tėveliai taip pat nenuobodžiavo – dalis jų dalyvavo „Psichodramos“ įkūrėjos Vidos Lipskytės kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose mokėsi iš naujo pažvelgti į savo santykius su vaiku. Po šių mokymų viena mama prisipažino, kad vos per vieną valandą iš esmės pakeitė savo mąstymą: „Supratau, kad esu be galo reikli ir kontroliuojanti mama. Net tą dieną atėjusi į „Loftą“ nepaleidau vaiko iš akių, stengiausi jam patarinėti kokias pramogas išbandyti, o dabar suprantu, kad vaikas turi rinktis pats. Ši suvokimas mane sujaudino iki ašarų.“

„Naujamiesčio dienų“ renginiui pradėjus vakaroti pramogas šeimoms pakeitė diskusija jaunimui apie savanorystę. Joje savo žiniomis dalinosi tie, kurie kadaise patys buvo savanoriai, o šiandien su jais dirba: menų fabriko „Loftas“ įkūrėjai Viktoras ir Živilė Diawaros, tarptautinės konferencijos „TEDxVilnius“ atstovė Galina Krasovskaja ir Greta Lechavičiūtė iš muzikos vadybos kompanijos „Damn Good“. Diskusijoje jie pasakojo apie savo patirtis savanoriaujant ir tai, ko šiandien patys tikisi iš savanorių. „Geras savanoris turi būti iniciatyvus ir darbštus, nes savanoriškas darbas taip pat yra darbas. Savanorystė tai ne tik puiki proga save išbandyti vienoje ar kitoje srityje, iš arti pamatyti, kaip dirba didelių organizacijų komandos, bet ir užmegzti daug naudingų pažinčių, įgyti patirties, kuri gali praversti ateities darbuose ir susikurti savo portfolio,“ – pasakojo Ž. Diawara.

Diskusijoje buvo paliestas ir neįgalių savanorių klausimas. Diskusijos dalyvių manymu, negalia nėra kliūtis norint savanoriauti – kiekvienoje organizacijoje yra veiklų, kurios nereikalauja fizinių jėgų, todėl ir savo vietą gali rasti bet koks iniciatyvus žmogus.

Kitą sekmadienį, gruodžio 3 d., menų fabrike „Loftas“ vyks trečiasis „Naujamiesčio dienų“ renginys skirtas senjorams. Renginys nemokamas ir atviras visiems. Renginio partneris – Vilniaus miesto savivaldybė.