EPA nuotrauka

Popiežius Pranciškus Bangladešo kunigus ir vienuoles šeštadienį paragino atsispirti „apkalbų terorizmui“, galinčiam suardyti religines bendruomenes.

Baigdamas įtemptą ir diplomatine prasme sudėtingą kelionę po Aziją, šalies katalikų vadovams jis pasakė vieną savo įprastų spontaniškų kalbų.

Kaip ir per kitus panašius susitikimus, Pranciškus Čitagongo Šv. Rožinio bažnyčioje susirinkusiems kunigams ir vienuolėms šeštadienį pareiškė nesakysiąs iš anksto paruoštos aštuonių puslapių kalbos, o kalbėsiąs iš širdies.

„Nežinau, ar bus geriau, ar blogiau, tačiau pažadu, kad mano kalba bus ne tokia nuobodi“, – pašmaikštavo pontifikas.

„Kaip Petro įpėdinio, mano pareiga sustiprinti jus tikėjime. Tačiau norėčiau, kad žinotumėte, jog šiandien, savo žodžiais ir savo buvimu, taip pat ir jūs sustiprinate mane tikėjime ir man suteikiate didelį džiaugsmą“, – rašo popiežius Pranciškus ir priduria – „Katalikų bendruomenė Bangladeše yra maža. Bet esate tarsi garstyčių grūdelis, kurį Dievas sunokina kai ateina laikas. Džiaugiuosi matydamas, kaip šis grūdelis auga ir būdamas tiesioginiu liudytoju gilaus tikėjimo, kurį Dievas jums davė. Galvoju apie atsidavusius misionierius ir tikinčiuosius, kurie sėjo ir rūpinosi šiuo tikėjimo grūdeliu beveik penkis amžius. Netrukus aplankysiu kapines ir melsiuosi už tuos vyrus ir moteris, kurie su tokiu dosnumu tarnavo šiai vietinei Bažnyčiai. Pažvelgęs į jus, matau misionierius, kurie tęsia šį šventą darbą. Taip pat matau daug pašaukimų, gimusių šioje žemėje: tai ženklas malonių, kuriomis Viešpats ją apdovanoja. Ypač džiaugiuosi klauzūros seserų buvimu tarp mūsų, ir jų maldomis“.

EPA nuotrauka

Bangladeše pasakytos kalbos tonas buvo kur kas linksmesnis, tad jam vieną po kito svaidant juokingas užuominas, daugelis klauptuose susirinkusių žmonių pritariamai linksėjo.

Ši jo kalba buvo smagi įtemptos diplomatinės kelionės pabaiga. Jos metu popiežius Pranciškus viešai kalbėdamas Mianmare tylėjo apie rohinjų pabėgėlių krizę, nors vėliau Bangladeše apie ją prabilo be užuolankų ir surengė emocingą susitikimą su pačiais pabėgėliais.

„Mūsų dienomis Dievo buvimas taip pat yra rohinjai“, – 16 pabėgėlių grupei ištarė jis.

EPA nuotrauka

„Jūsų tragedija yra labai didelė ir sunki, tačiau mes suteikiame jums vietos savo širdyse. Prašau atleidimo visų kas jus persekiojo ir kas jus skriaudė vardu“, – sakė Pranciškus.

Šie vyrai ir moterys atkeliavo į Daką iš Koks Bazaro – regiono Mianmaro pasienyje, kur pabėgėlių stovyklose glaudžiasi daugiau kaip 620 tūkst. rohinjų, pasprukusių nuo Mianmaro kariuomenės vykdomų represijų, JT prilyginamų etniniam valymui.

Paskutinis popiežiaus Pranciškaus renginys Bangladeše buvo susitikimas su jaunimu. Vėliau jis įsėdo į lėktuvą ir išskrido į Romą, o pakeliui dar surengė įprastą spaudos konferenciją kartu keliaujantiems žurnalistams.