Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija/R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su globos namų vaikais išvyko į Suomiją, Laplandiją, kur susitiks su Kalėdų Seneliu ir perduos jam visos Lietuvos vaikų laiškus, piešinius ir svajones. Su Kalėdų Seneliu Prezidentė pasidalins ir  savo svajone – Lietuva be globos namų.

Gražiausias metų šventes įprasta sutikti jaukiuose namuose, artimųjų apsuptyje. Tačiau džiugios šventės aplanko ne visus. Šalyje dar veikia daugiau nei 90 vaikų globos įstaigų, kuriuose gyvena beveik 3000 vaikų. Didžioji dalis jų Kalėdas sutinka ne namuose, o globos institucijose.

Pasak šalies vadovės, Lietuva be globos namų gali tapti Kalėdų stebuklu, tačiau tam reikia ne tik Kalėdų Senelio, bet ir visų mūsų pastangų.

Siekdami šio tikslo, Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“, interneto portalas „DELFI“ ir lietuviška įmonė „NORFA“ šalies vaikus pakvietė prisijungti prie unikalios socialinės akcijos „Misija Laplandija“ ir padovanoti nepamirštamas Kalėdas globos namų auklėtiniams.

Prezidentės kvietimas piešti piešinius Kalėdų Seneliui ir taip suteikti globos namų vaikams galimybę apsilankyti Laplandijoje sulaukė milžiniško atgarsio – prie akcijos prisijungė beveik 3000 vaikų, siuntusių savo piešinius ir žymėjusių globos namus, kurių vaikams norėtų padovanoti kelionę.

Burtai lėmė, kad kelionė atiteko 100 vaikų iš globos namų, esančių Klaipėdoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Kėdainiuose, Marijampolėje, Alytuje, Panevėžyje, taip pat Šiaulių, Anykščių ir Šalčininkų rajonuose.

Kelionėje vaikus lydės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai broliai dailininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, atlikėjas Vidas Bareikis.

Siekiant paspartinti vaikų globos pertvarką per pastaruosius 2 metus jau priimti 11 šalies vadovės inicijuotų įstatymų pataisų. Taip užkirstas kelias mažiausių vaikų (iki 3 metų) patekimui į globos namus, įteisinta socialinių globotojų veikla, skatinama globa šeimoje ir įvaikinimas. Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ suburta specialistų ir ekspertų komanda jau apsilankė visuose šalies regionuose ir susitiko su visomis savivaldybėmis, dalinosi gerąja patirtimi ir pagalba, kad globos namų pertvarka vyktų sėkmingai.