Nuotraukos autorius Karolis Kavolėlis/BFL
Baltijos fotografijos linija

Didžiojoje šalies dalyje ant kelių dangų susiformavo plikledis, praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija. Čia slidūs valstybinės reikšmės kelių ruožai yra barstomi. 

„Vairuotojų prašome atkreipti dėmesį į kelio dangos būklę, neskubėti ir laikytis saugaus atstumo“, – rašoma pranešime.

Šiaurės rytiniuose rajonuose dėl naktį buvusio snygio keliai vietomis su šlapio sniego provėžomis, slidūs. Jie yra barstomi ir valomi. Pietų Lietuvoje keliai drėgni.

Vilniaus policija taip pat įspėja, kad šįryt Vilniaus gatvės yra labai slidžios ir praneša apie daug avarijų. Vakariniame aplinkkelyje įvyko 2 avarijos, Kirtimų gatvėje, nuo Pagirių gatvės Gariūnų link, susidūrė 6 automobiliai. Nemenčinės plente ties nusukimu į Kairėnų gatvę į atitvarus atsitrenkė vilkikas. Taip pat į atitvarus atsitrenkė automobilis ant Ukmergės gatvės viaduko. 

Kaip pranešime spaudai rašo įmonė „Grinda“, naktį lijo, temperatūra buvo teigiama, barstyti gatvių nereikėjo, bet apie 6 val. staiga pasikeitė vėjas ir gatvių paviršių sutraukė ledas. 

„Bendrovės „Grinda“ barstytuvai nedelsiant išvyko į sostinės gatves, pirmiausia buvo valomos užmiesčio gatvės, kur temperatūra žemesnė, iš ten ir atėjo pirmieji signalai apie slidžią dangą. Šiuo metu ypač sudėtingos eismo sąlygos ant tiltų ir viadukų“, – rašoma pranešime.

Dėl slidžios kelio dangos galimi viešojo transporto vėlavimai, ypač 18, 35, 36, 46, 57, 66, 6G maršrutų autobusų.

Slidu Justiniškių g., Laisvės pr. ir Rygos sankryžoje, Antakalnio žiede. Galimi 2, 7, 10, 16 maršrutų troleibusų vėlavimai.

Sutriko ir 10, 34, 49, 50, 69 maršrutų autobusų eismas – slidu Didlaukio gatvėje, maršrutai nukreipiami per Kalvarijų ir Ateities gatves.

18 maršruto autobusai nukreipiami be užsukimo į Dvarčionis. Dėl slidaus kelio tarp stotelių Kurklių ir Verkių Riešė sustojo 36, 66 maršrutų autobusų eismas.

Dėl neįprastų spūsčių visame mieste galimi didesni viešojo transporto vėlavimai.

Vilniaus ir Trakų rajonuose 6 val. ryto silpnai lijp, Švenčionių rajone šlapdriba, kitur kritulių nėra. Oro temperatūra – nuo 1 iki 5 laipsnių šilumos.

Vandens gylis krašto kelio Nr. 206 Šilutė–Rusnė apsemtame ruože, kurio ilgis 397 metrai (nuo 6,317 iki 6,714 km), išlieka 12 cm. Eismas leidžiamas.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną vakariniuose ir pietiniuose rajonuose numatoma šlapdriba, lietus. Aukščiausia oro temperatūra nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos/


lrt