Gabrielė Tuminaitė ir Eglė Gabrėnaitė rež. Kirilo Glušajevo spektaklyje „Motina (Vasa Železnova)“. VMT nuotr.

Kultūros ministerija paskelbė 2017 metų Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus, tarp kurių – ir Vilniaus mažojo teatro aktorė Eglė Gabrėnaitė, įvertinta už sceninio charakterio ryškumą ir profesinį maksimalizmą.

Eglė Gabrėnaitė – viena mylimiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, kurios sukurti vaidmenys įėjo į Lietuvos teatro aukso fondą. Aktorė Vilniaus mažajame teatre kuria vaidmenis jau dvidešimt septynerius metus, o teatro meno vadovo Rimo Tumino spektakliuose vaidino ir iki susikuriant Vilniaus mažajam teatrui.

Išskirtinio talento aktorės E. Gabrėnaitės vaidmenys Vilniaus mažajame teatre – Ranevskaja A. Čechovo „Vyšnių sode“ (režisierius R. Tuminas), Ponia Sarti Bertoldo Brechto „Galilėjus“ (režisierius Rimas Tuminas), Ana Andrejevna, Gorodničiaus žmona, N. Gogolio „Revizoriuje“ (režisierius R .Tuminas), Motina M. Ivaškevičiaus „Madagaskare“ (režisieriai R. Tuminas ir A. Dapšys), Estera Džonson Grigorijaus Gorino „Svifto namai“ (režisierius S. Račkys), Violeta Veston amerikiečių dramaturgo T. Letts pjesėje „Vestonai“, režisierius Vilius Malinauskas, Vasa Železnova M. Gorkio „Motina (Vasa Železnova)“, režisierius Kirilas Glušajevas.

Vilniaus mažojo teatro kolektyvas nuoširdžiai sveikina Eglę Gabrėnaitę ir džiaugiasi, kad jos sukurti ryškūs vaidmenys ir mūsų, ir kituose Lietuvos teatruose šiemet buvo įvertinti garbinga Nacionaline kultūros ir meno premija.

Aktorė Eglė Gabrėnaitė rež. Kirilo Glušajevo spektaklyje „Motina (Vasa Železnova)“. Lauros Vansevičienės nuotr.
Eglė Gabrėnaitė ir Arūnas Sakalauskas rež. Rimo Tumino spektaklyje „Revizorius“. Dimtrijaus Matvejevo nuotr.
Aktorė Eglė Gabrėnaitė rež. Kirilo Glušajevo spektaklyje „Motina (Vasa Železnova)“. Lauros Vansevičienės nuotr.
Eglė Gabrėnaitė ir Gabrielė Tuminaitė rež. Kirilo Glušajevo spektaklyje „Motina (Vasa Železnova)“. VMT nuotr.