EPA nuotrauka

Antradienį prisaikdintas naujasis Lenkijos vyriausybės vadovas Mateusz Morawiecki, poste pakeitęs atsistatydinusią premjerę Beatą Szydlo, Lenkijos televizijoje „Trwam“ sakė svajojantis, kad vis labiau sekuliarėjanti Europa grįžtų prie krikščioniškų šaknų.

49-erių metų politikas penktadienį Lenkijoje veikiančiai katalikiškai televizijai „Trwam“ duotame interviu pripažino, jog situacija Europoje, kurioje vis rečiau giedamos giesmės, o tuščios bažnyčios verčiamos muziejais, jam sukelia liūdesį. Tokias mintis politikas dėstė atsakydamas į klausimą dėl planuojamos pabėgėlių priėmimo politikos įgyvendinimo. „Lenkija pati turi teisę nuspręsti suteikti prieglobstį imigrantams, ar ne“ – dėstė M. Morawiecki.

M. Morawiecki tvirtino prašantis Dievo, kad jam suteiktų pakankamai jėgų tarnauti Lenkijai. Iki tol vyriausybės finansų ministru dirbęs M. Morawiecki sakė, kad Lenkija yra tik dalis Europos Sąjungos, tačiau tai netrukdo siekti pokyčio visoje bendrijoje. „Norime atnaujinti krikščioniškumą Europoje. Tai mano svajonė“.

Teigiama, kad katalikiškos televizijos „Trwam“, kurioje pasirodė M. Morawiecki interviu, auditorija linkusi palaikyti šiuo metu šalį valdančią partiją „Teisė ir teisingumas“. Skaičiuojama, kad šios televizijos auditorijos dalis niekada neviršijo daugiau nei 1 proc. nacionalinės auditorijos.

Premjeru tapęs M. Morawiecki ir toliau liks atsakingas už finansus ir ekonominę plėtrą. Ekonomikos ekspertas kol kas tęs vyriausybės darbą su visais savo pirmtakės Beatos Szydlo ministrais. Pasikeitimų kabinete esą bus 2018 metais.