EPA nuotrauka

Niujorko arkivyskupija pabrėžia įsipareigojimą padėti lytinio išnaudojimo aukoms
Beveik 200 žmonių, nukentėjusių nuo dvasininkų lytinio išnaudojimo, Niujorko arkivyskupijoje gavo kompensacijas per susitaikinimo programą – tai, pasak arkivyskupijos atstovų, liudija Bažnyčios norą pasiekti ir išklausyti aukas. Tuo metu, kai beveik kiekviena institucija, susijusi su mažamečiais, susidūrė su kaltinimais išnaudojimu, Bažnyčia tapo pavyzdžiu, kaip atsiliepti į šį siaubą, sakoma gruodžio 7 dieną arkivyskupijos išplatintame pranešime.

Per pernai pradėtą programą arkivyskupija 189 žmonėms sumokėjo kompensacijas, kurios viršija 40 milijonų dolerių. Pasak arkivyskupijos, visais atžvilgiais susitaikymo programa pavyko, nes daugelis aukų išreiškė padėką, kad Bažnyčia kvietė, išklausė ir atsiliepė suprasdama ir atjausdama. „Jie žino, kad Niujorko arkivyskupija norėjo žengti žingsnį, kuris iš tiesų atitaisytų jiems padarytą žalą“, – rašoma pranešime.

Kardinolas Timothy Dolanas pradėjo nepriklausomą  susitaikymo ir atlyginimo programą Niujorke 2016 m. spalį. Programai vadovavo Kennethas Feinbergas, advokatas ir tarpininkas, kuris rūpinosi ir Rugsėjo 11-osios aukų fondu. Jis su kolegomis nustatė ir kompensacijų išmokas nukentėjusiems.  Iki lapkričio 30 dienos buvo kreipęsi daugiau nei 200 žmonių, kai kurių prašymai dar tvarkomi.

Pranešime apžvelgiamos Bažnyčios pastangos nukreiptos prieš lytinį išnaudojimą ir rūpinimasis nukentėjusiais.  „Nepilnamečių lytinio išnaudojimo nusikaltimas ir nuodėmė persmelkė kiekvieną visuomenės segmentą – mokyklas, šeimas, sporto komandas, Holivudą, jaunimo grupes, vyriausybines programas jaunimui, religines bendruomenes – iš tiesų, bet kurią grupę ar organizaciją, kur gali susitikti suaugusieji ir mažamečiai, – rašoma pranešime. – Laimei, Katalikų Bažnyčioje šis siaubas daugumoje atvejų jau paliktas praeityje. Tai nereiškia, kad mūsų darbas baigtas. Prevencija, ugdymas, ir susitaikinimas su tais, kurie buvo įskaudinti, išlieka mūsų prioritetu“, – pabrėžia Niujorko arkivyskupijos atstovai.