Asociatyvi nuotrauka

Aziz Acharki/unsplash.com nuotr.

Betliejaus taikos ugnis (BTU) – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva 1986 m. Austrijoje, Linco mieste. Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu.

Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę. Šių metų taikos vaikas – Tobijas Flachneris. Dvylikametis Tobijas iš bendruomenės „Tyli naktis“ Austrijos mieste Hochburge lapkričio 24-ąją uždegė Taikos ugnies žibintą Betliejaus gimimo grotoje. Hochburge gimė ir giesmės „Tyli naktis“ kompozitorius Francas Gruberis. Kitąmet sukaks 200 metų nuo tada, kai ši giesmė buvo sugiedota pirmą kartą. Gruodžio 13-ąją šių metų taikos vaikas Tobijas Romoje perdavė Betliejaus taikos ugnį Popiežiui Pranciškui.

Jau ne pirmus metus viso pasaulio skautės ir skautai siekia atkreipti dėmesį į pasaulyje vykstančius neramumus, karinius konfliktus, todėl su viltimi vykdo taiką skleidžiančią akciją. Šiemet BTU akcijos šūkis: „Kelyje į taiką“. Toks tinklas jungia visus geros valios žmones ir taip gali kviesti taikai savo aplinkoje, tarp draugų, bei skleisti sutarimą ir ramybę.

Betliejaus taikos ugnis gruodžio 18 d. atkeliaus į Lietuvą jau 20-ąjį kartą. Šiemet, kaip ir pernai, ugnelė Klaipėdą pasieks ne tik sausuma, bet ir vandeniu. Gruodžio 21 d. (11.00 val.) traukiniu Vilniaus skautai perduos Betliejaus taikos ugnį Klaipėdos skautams ir kitoms jaunimo organizacijoms, prisidedančioms prie ugnies dalinimosi. O vakare (17.30 val) lenkų skautų burlaivis „Zawisza Czarny“ atplukdo BTU į Klaipėdos kruizinių laivų terminalą. Kartu mes stengiamės kurti taiką ir vienybę, prisidedame prie Kalėdinės nuotaikos kūrimo, kad sušiltų ir turtuolis, ir vargšas. Todėl visus kviečiame nelikti abejingais ir palaikyti šią akciją, kad Betliejaus taikos ugnis rusentų ir ant jūsų Kalėdinio stalo, skleisdama šviesą, šilumą ir ramybę.