Brangiausius Vatikano muziejų meno kūrinius saugantys Belvederio rūmai šiuo metu yra restauruojami pienu, rašo CNN. Pastatas iškilo dar XV a. pabaigoje, tad reikalauja nuolatinės priežiūros.

Šis laiko patikrintas metodas yra įrodęs savo pranašumą. „Mes nesiilgime praeities. Mūsų nuomone, pienas geriau išsilaiko bėgant laikui. Metodas yra patikrintas ir išbandytas“, – sakė vyriausiasis Vatikano architektas Vitale Zanchettinas.

Popiežius Pranciškus nuolat pabrėžia ekologijos svarbą, o pienas architektūrai atnaujinti atkeliauja iš popiežiui priklausančių karvių, auginamų vasarnamio teritorijoje šalia Romos. Šviežias pienas yra maišomas su kalkėmis ir natūraliais pigmentais, taip išgaunant originalią kreminę spalvą, naudotą XV amžiuje. Paruoštas mišinys rankomis tepamas ant Vatikano architektūros šedevrų.

Vatikano muziejų vadovė Barbara Jatta teigia, kad pagrindinis tikslas yra sekti Pranciškaus aplinkai draugiška mintimi: „Mes bandome naudoti neinvazinius metodus, siekiame apsaugoti aplinką ir žmones.“

Dirbant su ekologiškais produktais saugoma ne tik įspūdinga architektūra bet ir dirbančiųjų sveikata. Šimtas nuolatinių darbuotojų kasdien tvarko ir renovuoja senovinius pastatus ir muziejus. Vatikane kasmet apsilanko maždaug 6 milijonai turistų, todėl architektūriniai stebuklai reikalauja ypatingo dėmesio ir priežiūros. 

Vyriausias architektas teigė suprantąs, kad žmogaus darbas yra gerokai brangesnis nei mašinų, tačiau Vatikano pozicija aiški – geriau mokėti žmogui nei mašinai. Meno kūrinių restauravimas reikalauja ilgametės patirties bei įdirbio, o tokių žinių negali atkurti joks kompiuteris ar technologija. „Tai yra rankų darbas, skirtas žmogui, o ne mašinoms“, – mintimis dalinosi architektas.