Patrick Hendry/unsplash.com nuotr.

Gruodžio 25d. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje laukiama ne tik šv. Kalėdas švenčiančių parapijiečių. Jau ketvirtus metus iš eilės į kalėdines pamaldas bei kartu susėsti prie šventinio stalo pakviečiami stokojantys vilniečiai, dažnai neturintys nei artimųjų, nei namų. Planuojama, kad į šventę susirinks daugiau nei 100 žmonių.

„Šventės – galimybė pabūti visiems kartu ir aplankyti savo artimuosius, tačiau yra žmonių, kurie šių akimirkų patirti negali. Jie neturi ar nepalaiko ryšio su šeima, giminaičiais, kurie galėtų pakviesti prie šventinio stalo. Džiaugiuosi parapijiečių iniciatyva nepamiršti stokojančių bei suteikti ir sudėtingai gyvenantiems galimybę pajusti Šv. Kalėdų dvasią“, – sakė Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios klebonas br. kun. Evaldas Darulis OFM.

Šventinių pietų stokojantiems idėjos iniciatorius yra parapijietis italas Gian Luca Demarco, žymus virtuvės šefas. Jo gimtojoje Italijoje parapijiečių tradicija per šventes pamaitinti stokojančius gyvuoja jau labai seniai, todėl jis energingai ėmėsi šią iniciatyvą įgyvendinti ir Lietuvoje. Italas šventiniam stalui kartu su parapijiečiais ruoš kelių rūšių šaltus ir karštus patiekalus bei desertus. Šiemet ant stokojantiems skirto pietų stalo nuguls ir pačių parapijiečių kepti pyragai.

Į šventės organizavimą kasmet įsitraukia keliasdešimt parapijiečių, jų draugų ir artimųjų. Savanoriai renkasi nuo ryto ir padeda gaminti maistą, paruošti ir papuošti stalus. Susirinkus svečiams, parapijiečiai jiems suruošia ir neša maistą, patarnauja prie stalo.

Šventiniai pietūs prasidės gruodžio 25d., sekmadienį, 13val. Šv. Mišiomis svečių intencijomis, po jų vyks Vienos koncerto transliacija, o 15 val. visi sės prie iškilmingo pietų stalo bažnyčios koridoriuje.

Apie „Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapiją“

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijoje tarnauja broliai pranciškonai. Šv. Pranciškus Asyžietis (1181–1226) – vienas žinomiausių šventųjų, kuris įkūrė net tris ordinus – Mažesniųjų brolių (pranciškonų), Šv. Klaros neturtėlių seserų ir Pasauliečių pranciškonų ordiną. Vilniuje broliai pranciškonai (bernardinai) prie Vilnelės įsikūrė 1469 m. čia pakviesti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio.

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija įkurta 1814 m. vyskupo Jeronimo Stroinovskio. Pirmiausia ji apėmė Užupio priemiestį. Po 1863 m. sukilimo vienuolynas carinės valdžios buvo uždarytas, vienuoliai išvaryti, o parapija perduota dieceziniams kunigams. Sovietinė valdžia 1949 m. bažnyčią visai uždarė, parapiją perkėlė į Šv. Onos bažnyčią. Po sovietinės okupacijos 1994 m. į Bernardinų bažnyčios griuvėsius vėl sugrįžo broliai pranciškonai, o 2001 m. oficialiai buvo atkurtas Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino vienuolynas ir istorinė Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija. Populiarus pavadinimas „bernardinai“ kilęs iš XV a. gyvenusio ir pranciškonų ordiną reformavusio Šv. Bernardino Sieniečio vardo.

Šventiniai pietūs stokojantiems 2016 metais