„TepTepMusic“ programėlės idėjos autorius Darius Vizbaras.

Baltijos kamerinis operos teatras šią savaitę išleidžia pirmąją mobiliosios aplikacijos „TepTepMusic“ versiją, kuri kauniečius senamiestyje kvies sekti savo jausmus arba pažinti Kauną per muziką.

„TepTepMusic“ – tai unikali programėlė, kurios pagrindinis tikslas didinti žmonių empatiją miestui, jo kultūrai ir istorijai universaliausia pasaulio kalba – muzika. Šios aplikacijos idėjos autorius Darius Vizbaras teigia, kad būtent šiandien ypač aktualu ieškoti naujų būdų miestams kalbėti su žmonėmis: „Mums jau nebeužtenka vien sutvarkytų gatvių ar naujų pastatų. Mes norime jausti ir pažinti. Galbūt dar nemokame iki galo išreikšti savo laisvės ir paklystame telefonų bei televizijos ekranuose. Vis dėlto manau, kad mūsų susvetimėjimas, ypač miestuose – tik laikina būsena. Tad mums tereikia ieškoti naujų formų, kaip galėtume visavertiškiau reaguoti į mus supančią aplinką. Mes nusprendėme jų ieškoti per muziką, skirtą konkrečiai vietai.“

Muziką šiai aplikacijai kūrė Mykolas Natalevičius, Lietuvos kompozitorių sąjungos tarybos pirmininkas. „Man „TepTepMusic“ – tai visų pirma išplėsta realybė (ang. „augmented reality“), perteikiama garsu. Įprastai mes vaikščiodami girdime aplinkos garsus arba klausomės mūsų mėgstamos muzikos per ausinuką. „TepTepMusic“ suteikia galimybę pakeliauti po erdvę tarsi kompiuteriniame žaidime arba interaktyviame filme girdint specialiai tai aplinkai sukurtą muziką“, – teigia kompozitorius. Kauniečiai, lankydamiesi jiems įprastose vietose, gali tikėtis įdomių potyrių ir naujų emocijų. Klausant specialiai sukurto garso takelio galima pajusti, kaip muzika keičia aplinkos suvokimą. 

Aplikacija yra nemokama ir šiuo metu veikia tik Kauno senamiestyje (Pilis–Santaka–Rotušė). Tai pirmoji programėlės versija, tad visus išbandžiusiosius kviečiame dalytis savo įspūdžiais tiesiogiai feisbuko paskyroje @TepTepMusic.