Ian Simmonds/unsplash.com

Sekmadienį ant seklumos netoli Klaipėdos užplaukęs laivas „Ocean Crown“ trečiadienį išlaisvintas, sako Klaipėdos uosto atstovė.  Dovilė Ringis pranešė, jog „Ocean Crown“ apie 11.30 val. bus pradėtas plukdyti į uostą.

Anot jos, su Kipro vėliava plaukiojantis 190 metrų ilgio sausakrūvis laivas yra tuščias ir į Klaipėdą plaukė pasikrauti grūdų.

Užplaukusio laivo gelbėjimo darbai prasidėjo antradienį po pietų. Gelbėjimo operacijai vadovauja Nyderlandų kompanija „Smit“. Laivo gelbėjimo planą parengė jo savininkai ir ekspertai. Išvaduotas laivas turėtų būti atvilktas į Klaipėdos uostą ir apžiūrėtas specialistų.

„Ocean Crown“ su 20 žmonių įgula ant seklumos ties antrąja Melnrage užplaukė sekmadienį paryčiais. Tą naktį vėjo stiprumas gūsiais siekė iki 28 metrų per sekundę. Pirminė nelaimės priežastis – laivo pagrindinio variklio gedimas.

Laivas buvo įkalintas maždaug jūrmylės atstumu į šiaurę nuo šiaurinio molo, 200 metrų nuo kranto. Šioje vietoje jūros gylis siekia penkis metrus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.