Nuotraukos autorius Vytautas Suslavičius

Paskutinę metų dieną kviečiama į ekskursiją, skirtą Vilniaus miestui. Ketinama keliauti karališkuoju keliu nuo Vilniaus pilies iki Vilniaus rotušės. Pakeliui bus išklystama iš valdovų kelio ir nusileidžiama į vieną kitą rūsį ar seną kiemą. Bus prisimenama, kur sustodavo valdovai, atvykę į Vilnių, kokius jiems skirtus sveikinimus išgirsdavo, kokiomis kalbomis LDK ir Lenkijos valdovai buvo sveikinami. Ekskursijos metu bus pasakojamos Vilniaus legendos, prisimenamas pirmasis Lietuvos kardinolas. Viską vainikuos muzikos ir poezijos vyksmas Vilniaus rotušės rūsiuose, kuriame jungsis istorija, muzika ir poezija. Renginio metu muzikuos džiazo trombono virtuozas Skirmantas Sasnauskas. Bus skaitomos Juditos Vaičiūnaitės, Kazio Bradūno, Žako Prevero, Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus, Jono Radvano eilės.

„Skirmanto Sasnausko ir mano, Donato Jokūbaičio, mintys apie šį istorinį, muzikinį, poetinį vyksmą yra panašios. Tai visiškas buvimas kartu su savimi, senuoju miestu ir didelis bendrumas su atėjusiais. Visada neapleidžia jausmas, kad tas miestas yra absoliučiai savas. Šis vyksmas yra savotiška terapija jungianti praeitį su dabartimi ir leidžianti ramiai žiūrėti į ateitį“, – pasakoja ekskursijos rengėjas D. Jokūbaitis.

Ekskursijos dalyviai laukiami prie Didžiojo kunigaikščio Gedimino paminklo gruodžio 31 d. 12 val. Registracija ir informacija: jusugidas1@gmail.com arba 8685 21663 FB Jūsų gidas +37068521663