Bernardinai.lt nuotr.

LRT RADIJAS, LRT.lt

Vidurnaktį, kai pasitiksime 2018-uosius, nemaloniausi orai bus prie jūros, o geriausi– rytiniuose rajonuose. Tiesa, šie rajonai ryto metu greičiausiai sulauks lijundros, tad eismo sąlygos čia bus itin pavojingos.

Kaip LRT RADIJUI sakė sinoptikė Judita Liukaitytė, sekmadienį daugelyje Lietuvos rajonų kris šlapdriba, sniegas.

Anot J. Liukaitytės, Naujųjų metų naktį Lietuvą pasieks naujas atmosferos frontas ir paskui jį pradės plūsti šiltas oras.

„Krituliai numatomi daugelyje rajonų – iš pradžių bus šlapdriba, vėliau pereis į lietų. Vakarinius rajonus, maždaug iki Vidurio Lietuvos, vidurnaktį jau turėtų pasiekti atmosferos frontas. Alytus, Kaunas, Panevėžys – čia jau turėtų pasirodyti šlapios snaigės, vėliau pereinančios į lietų. Nemaloniausi orai vidurnaktį bus prie jūros – ten turėtų lyti, sniegas jau ištirps.

Vilniaus, Utenos ir į rytus einančių rajonų atmosferos frontas dar neturėtų pasiekti, tad ant galvos niekas nekris, bet dėl žemo debesuotumo fejerverkų labai gerai nesimatys“, – prognozuoja J. Liukaitytė.

Temperatūra naktį bus nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Šalčiausia bus rytiniuose rajonuose, šilčiausia – prie jūros.

„Tačiau, jei vidurnaktį rytiniuose rajonuose bus gražu, tai ryte čia bus pavojingiausios sąlygos, nes po gana šaltos nakties eis šiltas oras ir ant šalto paviršiaus pradės kristi lietus. Taigi Vilnius ir rytiniai rajonai ryto metu gali sulaukti lijundros“, – sakė sinoptikė ir įspėjo vairuotojus būti itin atsargius.