Šiemet Lietuva mini 15 metų sukaktį, kai buvo pasirašyti šaliai svarbūs istoriniai dokumentai: Lietuvos priėmimas į NATO ir Europos Sąjungą. Organizacijas, kurios ne tik paskatino piliečių gerovę, bet ir leido Lietuvai tapti pilnaverte ir patikima partnere tarptautinėje arenoje.

Per nepilnus du dešimtmečius kaip valstybė sugebėjome pasiekti išties nemažai, tačiau toks mūsų tarptautinis matomumas, stiprus laisvės bei saugumo pojūtis anaiptol patinka ne visiems. Ne išimtis ir Rusija, kuri nepraleidžia progos kitiems įpiršti savo tiesą – esą Lietuva yra neapginama valstybė, o mūsų dalyvavimas tarptautinėse organizacijose – mums patiems nenaudingas.

„Lietuvos narystė NATO ir kitose organizacijose yra vienas iš esminių saugumo garantų. Ir natūralu, jeigu kalbama apie savo didįjį kaimyną iš Rytų, jis visuomet yra gerokai labiau suinteresuotas, kad Europa ir JAV būtų susiskaldžiusios nei vieningos“, – sako Linas Kojala, Rytų Europos studijų centro direktorius.

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesoriaus Tomo Janeliūno teigimu, Lietuvos narystė NATO ir ES nėra vieninteliai netikrų naujienų, užsienyje geriau žinomų kaip „fake news“, taikiniai. Nepasitikėjimas keliamas ir Lietuvos vidaus institucijomis bei visuomenei žinomais politikais: „Nepasitikėjimo žadinimas yra kaip vėžys visuomenės. Kai tu niekuo nepasitiki, nei savo kaimynu, nei savo išrinktu politiku, nei žiniasklaidai, kuri skelbia žinias apie politikus, tu atitrūksti nuo valstybės.“

Bernardinai.TV