2017 m. sausio 12 d. 9.30 val. LR Seimo Spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo nario Andriaus Navicko spaudos konferencija „Priklausomybės iššūkis ir realios pagalbos galimybės“, kurioje taip pat dalyvaus kunigas Kęstutis Dvareckas, Vilniaus Arkivyskupijos „Caritas“ priklausomybių reabilitacijos ir reintegracijos bendruomenės „Aš esu“ įkūrėjas ir vadovas, taip pat psichologė dr. Justina Kymantienė. 

Spaudos konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad šiandien trūksta realios pagalbos nuo priklausomybės ligų kenčiantiems žmonėms ir jų artimiesiems. Pastaruoju metu visa politinė energija priklausomybių prevencijos ir pagalbos įklimpusiems į jų liūną srityje skiriama radikalioms alkoholio prieinamumo mažinimo priemonėms, tačiau, deja, praktiškai likimo valiai paliktos pagalbą priklausomiems žmonėms ir jų artimiesiems teikiančios bendruomenės, nėra nuoseklaus ir veiksmingo gyjančių žmonių reintegracijos visuomenės mechanizmo.

Spaudos konferencijos metu bus pristatyta nauja svarbi knyga „(Ne)pasmerkti: apie priklausomybę, kopriklausomybę ir sveikimo kelią“, kurioje dar kartą primenama, kad priklausomi žmonės – tai ne skaičiai valstybinių institucijų ataskaitose, bet asmenybės, su savomis gyvenimo istorijomis, atkreipiamas dėmesys, jog labai dažnai aplinkinių pastangos „padėti“ sergančiam, nesuvokiant priklausomybių specifikos, tik dar pablogina situaciją. Knygoje kalbama ne tik apie priklausomybę nuo alkoholio, bet ir nuo narkotikų, apie kompulsyvų lošimą, vis grėsmingiau besireiškiančią priklausomybę nuo modernių technologijų bei nuo sekso. 

„Pusę metų dalyvauju Seime veikiančios Priklausomybių prevencijos komisijos veikloje ir vis neapleidžia jausmas, kad yra „dvi tikrovės“: „popierinė“, kuri gyvuoja valstybės institucijų ataskaitų pavidalu, ir ta, su kuria susiduriame realiame gyvenime. Ataskaitos skelbia apie greitą pergalę prieš priklausomybes, o tikrovėje matau kenčiančius žmonės, kuriems trūksta pagalbos, matau jų artimuosius, kuriems stinga elementarios informacijos. Tikrai džiaugiuosi, kad šiandien valdančioji dauguma rūpinasi alkoholio prieinamumo mažinimu, tačiau tiesa ta, kad absurdiška apsiriboti vien parodomosiomis akcijomis, gerokai per mažai pagalbos teikiant priklausomybių ligų pažeistiems žmonėms. Gerai žinoma, kad priklausomybė yra visos aplinkos liga – kai suserga vienas, suserga daug esančių aplinkui. Lygiai taip pat – kai sveiksta žmogus, sveiksta ir visa jo aplinka“, – teigia Seimo narys Andrius Navickas.

Spaudos konferencijos metu kunigas Kęstutis Dvareckas išsamiau supažindins, su kokiais sunkumais šiandien susiduria priklausomi asmenys, nusprendę ieškoti pagalbos, ir kaip veikia bei kokių iššūkių patiria priklausomybių prevencijos bendruomenės, o dr. Justina Kymantienė trumpai pasidalins darbo su priklausomų asmenų artimaisiais patirtimi.