Kadras iš filmo „Apie žmones ir dievus“

Penktadienio vakarą, susitikime su Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektu kard. Angelo Amato, popiežius Pranciškus pasirašė dokumentą, patvirtinantį septynių trapistų vienuolių, nužudytų 1996 m. Alžyre kankinystę.

 

Kadras iš filmo „Apie žmones ir dievus“. Apsisprendimas.

Šių vienuolių istoriją pasakoja 2010 metais sukurtas Xavier Beauvois filmą „Apie žmones ir dievus“ (Des hommes et des dieux). 

Kadras iš filmo „Apie žmones ir dievus“

Alžyras. 1996 m. kovo 27 d., trečiadienio popietę, grupė ginkluotų vyrų pagrobė septynis prancūzus trapistus iš Atlaso Dievo Motinos vienuolyno, Tibihirino kaime, Medėjos apskrityje, esančiame už maždaug šimto kilometrų į pietryčius nuo sostinės Alžyro.

Kadras iš filmo „Apie žmones ir dievus“

Po beveik dviejų mėnesių, ketvirtadienį, gegužės 23 d., Maroko radijas „Meditarrenee international 1“ (Medi 1) gavo komunikatą, kuriame Ginkluotųjų islamistų grupės tvirtino, jog septyniems vienuoliams buvo perpjautos gerklės, nes Paryžiaus valdžia atsisakė derėtis dėl jų išmainymo į Prancūzijoje kalinamus islamistų teroristus.

Kadras iš filmo „Apie žmones ir dievus“

Gegužės 30 d. buvo surastos nužudytųjų galvos. Kūnai nebuvo surasti. Vienuoliai buvo pagyvenę vyrai. Jauniausiam buvo 45, vyriausiajam – 82. Pagrobimo metu du vienuoliai išsigelbėjo.

Kadras iš filmo „Apie žmones ir dievus“

Visi bendruomenės nariai gerai suvokė, kad gyvena itin pavojingomis aplinkybėmis. Tačiau jie buvo apsisprendę neapleisti vienuolyno, norėdami būti ištikimi savo pašaukimui ir misijai. 

Kadras iš filmo „Apie žmones ir dievus“. Brolis Christian.

Brolis Christian: „Vardan meilės ir ištikimybės mes esame kankiniai. Jei mirtis mus užklups, tai atsitiks ne mūsų valia, nes iki paskutinės minutės mes stengsimės jos išvengti. Mūsų misija čia yra būti visiems broliais. Atminkite, meilė yra amžina viltis. Meilė ištveria viską.“

Parengta pagal Vatikano radijo pranešimus