pexels.com nuotr.

Ar tikrai darau tai, kam esu pašauktas? Šį ketvirtadienį apie tai „Bendrakeleiviai“ kviečia pasvarstyti antroje ciklo „Dvasingumas ir muzika“ paskaitoje, kuri vyks 18 val. Didžiojoje g. 34, Vilniuje.

Lektorius – muzikas, brolis jėzuitas Eugenijus Puzynia SJ.

Br. Eugenijus nuo 14 metų pradėjo vargonuoti savo gimtojoje parapijoje per Mišias. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje mokėsi choro dirigavimo, o kartu ypač domėjosi dainavimu. Respublikinių dirigavimo (II vieta) ir dainavimo (I vieta) konkursų laureatas tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Paviliotas ignaciškojo dvasingumo ir Jėzaus draugijos, šešerius metus studijavo teologiją ir filosofiją Prancūzijoje bei Italijoje. Neseniai grįžo į Lietuvą ir gausiomis dovanomis sutiko pasidalinti Bendrakeleivių „Pažinimų studijoje“.  

Viena br. Eugenijų „pagavusių“ temų – meninės kūrybos ir dvasinio gyvenimo paralelės, sąsajos bei takoskyros. Taigi, pirmojo br. Eugenijaus paskaitų ciklo tema – Muzika ir Ignaco Lojolos „Dvasinės pratybos.

Kiekviena paskaita bus skiriama vis kitai „Dvasinių pratybų“ daliai:

Vasario 15 d. 18 val. Antroji savaitė: Įsikūnijimo slėpinys - pašaukimo tyrimas ir pasirinkimas

Vasario 23 d. 18 val. Trečioji savaitė: kančia, pasmerkimas, kryžius

Kovo 2 d. 18 val. Ketvirtoji savaitė: Prisikėlimas - kontempliacija meilei įgyti

Kaip sako pats br. Eugenijus, paskaitos nebus teorinės ir tikrai nereikia specialaus muzikinio pasirengimo. Detalė, kurią galime atskleisti - skambės naujas šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitoriaus Vaclovo Augustino kūrinys „The face of Christ“, parašytas remiantis būtent šv. IgnacoDvasinėmis pratybomis“.

„Išsamiau susipažinę su vidine Dvasinių pratybų dinamika, ieškosime atsakymų, kaip muzikos ir bet kokio kito meno išraiškos priemonės gali pasitarnauti autentiško dvasingumo gilinimui, puoselėjimui bei praktiniam įsikūnijimui kasdienybėje, - sako br. Eugenijus.

Bus įdomu. Ateikite!

Paskaitų ciklas „Dvasingumas ir muzika“ vyks Vilniuje, Didžioji g. 34. Kviečiame registruotis į ciklą arba atskiras paskaitas, jei negalėsite ateiti į visus užsiėmimus, el. paštu: info@bendrakeleiviai.lt

Kaina – pora valandų, skirtų sau, ir 5 eurų parama salės nuomai bei administracinėms išlaidoms padengti.