„Magnificat leidiniai“ šiemet kviečia dalyvauti trijuose renginiuose. Juose galėsite susipažinti su naujausiomis leidyklos knygomis ir diskutuoti apie perdegimo sindromą, belgų literatūrą, o mažieji skaitytojai sužinos apie Trakų Dievo Motinos paveikslą.

Diskusija „Kas ta belgų literatūra?“

Belgijos literatūra mažai pažįstama šiuolaikiniam lietuvių skaitytojui, o pati Belgija veikiausiai siejasi tik su „Leonido“ šokoladu, futbolo rinktine ir Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje. Šiais metais skaitytojams suteikiame unikalią galimybę pažinti nevienalytę Belgijos literatūrą ir pristatome knygą apie žymųjį šventąjį Pranciškų – Felix Timmermans romaną „Šventojo Pranciškaus arfa“.

Knygos autorius – vienas žymiausių belgų autorių, tapytojų ir iliustratorių, triskart nominuotas Nobelio literatūros premijai.

Diskusijoje dalyvauja: vertėjas A. Gailius, A. Gudavičiūtė, moderuoja J. Urnikytė-Vaicekauskienė.

Renginys vyks vasario 22 d. 17 val. „Litexpo“ konferencijų salėje 5.5.

---

Diskusija „Profesinis perdegimas – kaip atpažinti ir išvengti?

Pascal Ide „Perdegimo sindromas: gebėjimo duoti liga“ – pirmoji lietuviškai išleista knyga apie perdegimo sindromą, analizuojanti jo priežastis, pasireiškimą įvairiose srityse ir galimus prevencijos būdus. Šis sindromas dažnai kamuoja asmenis, kurių profesijos susijusios su pagalba kitiems: medikus, slaugytojus, kunigus, socialinius bei pastoracijos darbuotojus, pedagogus. Absoliuti dauguma neatpažįsta perdegimo sindromo požymių ir nežino, kur galėtų kreiptis pagalbos.

Autorius prieš tapdamas filosofijos ir teologijos daktaru bei kunigu buvo gydytojas.

Diskusijos dalyviai pristatys Lietuvoje dar mažai žinomą perdegimo sindromą, analizuos jo priežastis bei pasiūlys konkrečių būdų, kaip jį įveikti.

Dalyvauja: SADM ministras L. Kukuraitis, kun. A. Peškaitis, doc. dr. L. Gvaldaitė, moderuoja A. Žiedelis

Renginys vyks vasario 23 d. 19 val.  „Litexpo“  konferencijų salėje 5.5.

- - -

Knygelės „Dvi karūnos“ pristatymas

Nauja interaktyvi spalvinga knygelė 7–12 metų vaikams, smagiai pasakojanti apie garsųjį Trakų Dievo Motinos paveikslą, kunigaikščio Vytauto laikus ir  Lietuvos tapimą krikščioniška valstybe. Dievo Motinos paveikslas atkeliavo iš krikščioniškojo Bizantijos pasaulio. Jis buvo pertapytas, bet ir toliau liudija krikščioniško tikėjimo įsišaknijimą Lietuvoje.

Knygelėje istorinis pasakojimas persipina su šiandiena. Joje veikiantys personažai – trys vaikai – palėpėje atranda protėvių skrynelę su Dievo Motinos paveikslėliu ir, sekdami istorijos pėdsakais, atskleidžia istorines paveikslo peripetijas. Personažai susipažįsta su piligrimystės tradicija ir drauge su seneliu patys keliauja į Trakus. 

Dalyvauja kūrybinė grupė: Jolanta Stupelytė, Inesa Vaitkūnaitė, dailininkė Justina Pakalnytė, taip pat Bernardinų bažnyčios vaikų choras, aktorių duetas.

Renginys vyks vasario 24 d. 15 val. Vaikų scenoje.