Lukas Budimaier/Unsplash.com nuotr.

Niekas nenori kančios, pasmerkimo, bet kartais tiesiog tenka – imti, pakelti ir nešti. Ką prarasdami atrandam? Apie tai šį penktadienį su br. Eugenijumi Puzynia SJ kalbėsimės (ir ne tik!) trečiojoje ciklo Dvasingumas ir muzika“ paskaitoje.

Išsyk kviečiame registruotis į abi paskaitas:

  • Vasario 23 d. 18 val. Trečioji savaitė: kančia, pasmerkimas, kryžius.
  • Kovo 2 d. 18 val. Ketvirtoji savaitė: prisikėlimas – kontempliacija meilei įgyti.

Paskaitos vyks Vilniuje, Didžiojoje g. 34. Pradžia – 18 val. Galite registruotis į visą ciklą arba atskiras paskaitas elektroniniu paštu info@bendrakeleiviai.lt

Br. Eugenijus nuo 14 metu pradėjo vargonuoti savo gimtojoje parapijoje per Mišias. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje mokėsi choro dirigavimo, o kartu ypatingai domėjosi dainavimu. Respublikinių dirigavimo (II vieta) ir dainavimo (I vieta) konkursų laureatas tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Paviliotas ignaciškojo dvasingumo ir Jėzaus draugijos, šešeris metus studijavo teologiją ir filosofiją Prancūzijoje bei Italijoje. Neseniai grįžo į Lietuvą ir gausiomis dovanomis dalinsis Bendrakeleivių „Pažinimų studijoje“.

Viena br. Eugenijų „pagavusių“ temų – meninės kūrybos ir dvasinio gyvenimo paralelės, sąsajos bei takoskyros. Taigi, pirmojo br. Eugenijaus paskaitų ciklo tema – Muzika ir Ignaco Lojolos „Dvasinės pratybos“.

Kaip sako pats br. Eugenijus, paskaitos nebus teorinės ir tikrai nereikia specialaus muzikinio pasirengimo. Detalė, kurią galime atskleisti, – skambės naujas šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitoriaus Vaclovo Augustino kūrinys „The face of Christ“, parašytas remiantis būtent šv. Ignaco „Dvasinėmis pratybomis“.

Kaina – pora valandų skirtų sau ir 5 eurų parama salės nuomai bei administracinėms išlaidoms padengti.

Daugiau informacijos www.bendrakeleiviai.lt