Kompozitoriaus ir choro dirigentas Vaclovas Augustinas.

Vasarį po ilgų kūrybinių metų išleista pirmoji kompozitoriaus ir choro dirigento Vaclovo Augustino autorinė plokštelė „Tau bet kokios sutemos šviesios“. Ją sudaro dešimt 1996–2017 metų laikotarpio kompozicijų, visokeriopai praturtinančių chorinės muzikos padangę. Plokštelės pristatymas ir pokalbis su autoriumi įvyks vasario 24 d. Knygų mugėje.

Nacionalinės premijos laureato kūryba jau dvidešimt metų pasakoja gražias istorijas, kurios žavi savo artumu, tikrumu ir gilia išmintimi. Visame pasaulyje skirtingose erdvėse nuolat skambantys akordai liudija apie kompozitoriaus kūrybos populiarumą. Nenuostabu, kad vadovaudamas Vilniaus miesto savivaldybės kameriniam chorui „Jauna muzika“, didžiąją savo darbų dalį paskyrė choriniams opusams, o ilgametės bendrystė su choru kelias bus įprasmintas pirmąja kompaktine plokštele.

Šios kūrybinės raiškos kulminacija – keturi koncertai Kauno VDU Didžiojoje auloje (kovo 16 d)., Vilniaus rotušėje (kovo 21 d.), Šiaulių Polifonijos salėje (kovo 24 d.) ir Druskininkų Eglės sanatorijoje (balandžio 7 d.) bei galimybė išgirsti margą istoriją, kurioje patirties įkvėptas autorius pasakoja apie tikrus jausmus ir jaudinantį gyvenimą.

„Šios kompaktinės plokštelės muzika ypatinga, nes tai mano muzika, estetinių nuostatų komplektas, manuoju būdu išgyventas santykis su dalykais. Esu tikras, kad niekas pasaulio nemato mano akimis, o muzikos negirdi mano ausimis. Ar būtinai turiu būti įdomus ir svarbus pasauliui? Nemanau. Tačiau tikiu – esu įdomus ir svarbus Dievui. Aš sukomponuoju garsų derinius, kurie man atrodo gražūs, aš pasirenku tekstus, kurie vienaip ar kitaip yra svarbūs bei mane jaudina, imuosi idėjų, kurios užkabina, ir visu tuo aš noriu pasidalinti. Pirmiausia su savo dainininkais, o paskui ir su visais kitais“, – apie savo kūrybos kompaktinę plokštelę pasakoja Vaclovas Augustinas.

Kompozitorius su choru „Jauna muzika“ nuoširdžiai kviečia visus chorinės muzikos mylėtojus į naujos kompaktinės plokštelės pristatymą ir koncertus kartu pasidžiaugti tikrais pojūčiais ir pasidalyti naujais išgyvenimais.