Mantrimo Šeškaus nuotrauka

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną studentai kviečia geriau pažinti vieną iš Lietuvos regionų centrų.

Vilniaus universiteto studentų korporacijos jau penktus metus iš eilės kovo 11-ąją kviečia paminėti orientaciniame žaidime „Paskui nepriklausomybę“. Kasmet suburdavęs gausų būrį dalyvių Vilniuje, šiemet valstybei svarbiems įvykiams prisiminti skirtas žaidimas keliasi į kitus miestus – Alytų, Marijampolę ir Ukmergę.

„Ankstesnių metų patirtis rodo, kad lietuviai vis mieliau renkasi įvairius netradicinius valstybinių švenčių minėjimo būdus, o mūsų orientacinis žaidimas kasmet sulaukdavo didelio susidomėjimo. Todėl, minėdami valstybės atkūrimo šimtmetį, nusprendėme panašų žaidimą surengti regionų centruose – Alytuje, Marijampolėje ir Ukmergėje. Pagrindinė už to slypinti idėja – parodyti, jog Lietuva yra kasdien kuriama mūsų visų ir visuose jos kampeliuose“ – sako viena iš renginio organizatorių, VU TSPMI studentų korporacijos „RePublica“ pirmininkė Ingrida Petrauskaitė.

Studentai dalyviams žada ne tik įdomius maršrutus ir gudrias užuominas, leidžiančias geriau pažinti miestus ir jų svarbą Lietuvai, bet ir rėmėjų įsteigtus prizus greičiausiai įveikusiems žaidimo trasas.

Organizatorių teigimu, užduotys žaidimui buvo kuriamos taip, kad jame galėtų dalyvauti tiek jaunų draugų būrys, tiek šeimos su atžalomis, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Be to, rengiant maršrutus buvo bendraujama su vietos turizmo centrais ir kitomis vietos organizacijomis, todėl jie pritaikyti ne tik Alytaus, Marijampolės ar Ukmergės gyventojams, bet ir tiems, kuriems šių miestų gatvės dar nėra pažįstamos.

Mantrimo Šeškaus nuotrauka

Visi norintys aktyviai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną regionų centruose yra kviečiami burtis į komandas iki 6 žmonių ir registruotis elektroniniu paštu paskui.nepriklausomybe@gmail.com. Laiške būtina nurodyti miestą, kuriame dalyvausite, komandos pavadinimą, komandos narių skaičių ir atstovo kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, telefono numerį ir el. pašto adresą).

Susitikimo vietos ir laikas miestuose:
Alytuje – Rotušės aikštė, šalia miesto savivaldybės, 12 val.
Marijampolėje – Jono Basanavičiaus aikštė, šalia paminklo „Tautai ir kalbai“, 12 val.
Ukmergėje – Kęstučio aikštė, šalia Lietuvos nepriklausomybės paminklo, 13 val.

Orientacinį žaidimą „Paskui nepriklausomybę“ organizuoja VU TSPMI studentų korporacija „RePublica“ ir VU Istorijos fakulteto studentų korporacija „Tilia“. Renginį įgyvendinti padeda Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“, Marijampolės turizmo informacijos centras, Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centras, Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ ir kiti iniciatyvos partneriai.

Daugiau informacijos socialiniame tinkle Facebook.