Norvegijos ambasadorius Karstenas Klepsvikas ir filmo režisierius Haraldas Zwartas.

Lietuvoje nuo sausio mėnesio filmuojamas norvegiškas televizinis filmas „Naftos fondas“. Haraldas Zwartas, filmo režisierius, žiūrovams pažįstamas iš filmų „Rožinė pantera 2“ (The pink panther 2, 2009), „Karatė vaikis" (Karate kid, 2010), „Mirties įrankiai: kaulų miestas“ (The mortal instruments: City of bones, 2013).

Televizinis filmas „Naftos fondas“ žiūrovams suteiks galimybę žvilgtelėti į tai, kas vyksta už šio fondo durų. Norvegijos valstybinis naftos fondas, dabartinėms ir ateities kartoms kaupiantis lėšas, gaunamas iš išgaunamos naftos ir dujų, yra didžiausias tokio tipo fondas pasaulyje: pernai jo turtas viršijo 1 trln. JAV dolerių. Fonde dirbantys darbuotojai, gaunantys vidutinį šalies mėnesinį atlyginimą, investuodami fondo lėšas atlieka didžiulius sandorius su tokiomis kompanijomis kaip „Apple“, „Coca-cola“, „Prada“ ir kt. Filme parodomos ir situacijos, kai investuotojams iškyla ir etinių problemų, susijusių su investicijomis, dėl kurių ginčijasi filmo herojai.

„Visada džiugu, kai į Lietuvą atvykę kitų šalių kūrėjai pamato mūsų šalį kaip potencialią partnerę, – sako televizinio filmo prodiuserė Lietuvoje Violeta Daubarienė. – Režisieriui patiko, kad Vilnius yra įvairialypis ir jame galima sukurti įvairių pasaulių miestų, tokių kaip Oslas, Stokholmas, Paryžius, Londonas, Niujorkas, Singapūras ar net Dubajus, atmosferą ir nufilmuoti daugelį reikiamų scenų.“

„Naftos fondo“ gamybos darbus, bendradarbiaudama su senu draugu ir kūrėju Thomu Gulbrandsenu, vykdo Haraldo Zwarto įmonė „Zwart Arbeid“. Už filmavimą Lietuvoje atsakinga kino gamybos kompanija „Artbox“ ir prodiuseriai Violeta Daubarienė bei Kęstutis Drazdauskas.

Pagrindinius vaidmenis „Naftos fonde“ atliks norvegų aktoriai Thomas Gullestadas ir Kathrine Thorborg Johansen. Dalis filmo jau nufilmuota Osle, o po kovo 23 d. filmo kūrėjai iš Vilniaus persikels į Los Andželą. Žiūrovai šį filmą išvys 2019 metais.

Kovo 6 d. filmo kūrimo aikštelėje apsilankė Norvegijos ambasadorius Karstenas Klepsvikas. Pasiteiravus, ar norvegai (ypač jauni), kuriems priklauso trilijonai dolerių, neprarado noro dirbti, jis atsakė: „Jauni žmonės daug svajoja ir daug dirba. Daug jų dirba ir naftos, iš kurios pardavimo gaunamų lėšų kuriamas šis fondas, srityje. Jie supranta, kad tai jų ateitis, kurią jie kuria patys. Tai suteikia jiems didelį pasitikėjimą savimi.“