Kovo 9 d., penktadienį, Vilniuje vyks jau du dešimtmečius „Tibeto laisvės rėmimo grupės“ organizuojami renginiai, skirti atkreipti visuomenės dėmesį į vis prastėjančią situaciją Tibete. 

Nuo 12 val. žmonės kviečiami į piketą prie Kinijos Liaudies Respublikos ambasados Vilniuje (Algirdo g. 36).

13 val. Seime vyks Seimo „Laikinosios solidarumo su tibetiečiais grupės“ ir „Tibeto laisvės rėmimo grupės“ susitikimas (Seimo III r. 218b salėje (TS-LKD frakcijos salė).

19 val. Užupio kavinės Banketinėje salėje bus rodomas V. V. Landsbergio filmas „Nuo pasaulio stogo“, pasakojantis apie tibetiečių tremtį ir gyvenimą šiandien. Filmo peržiūroje dalyvaus režisierius Vytautas V. Landsbergis. Filmas taip pat skiriamas šviesiam kino operatoriaus A. Kemežio (1973–2018) atminimui. 

Kovo 9–10 dienomis Užupyje prie Užupio kavinės (Užupio g. 2) ir netoli Užupio angelo, kaip solidarumo su tibetiečiais ženklas, plevėsuos okupuotame Tibete šiandien draudžiamos Tibeto vėliavos.

Šie renginiai skirti prisiminti 1959 metų kovo 10 d. Tibete įvykusį nacionalinį tibetiečių sukilimą, kurio metu tūkstančiai taikių žmonių reikalavo, kad kinų ginkluotosios pajėgos pasitrauktų iš Tibeto regiono. Šis sukilimas buvo numalšintas jėga. Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama ir tūkstančiai tibetiečių buvo priversti bėgti iš savo šalies ir apsigyventi tremtyje. Nuo to laiko skaičiuojama daugiau nei vienas milijonas tibetiečių aukų.

Kinijos komunistų agresija, nukreipta prieš tibetiečių tautą, naikinant unikalią Tibeto kultūrą, gamtą ir religiją, tebesitęsia ir šiandien. Po 2008-aisiais Tibeto regione įvykusių masinių tibetiečių protestų, kurie buvo brutaliai numalšinti jėga, kilo tibetiečių susideginimo banga. Nuo tada protestuodami prieš represinę Kinijos politiką tibetiečių apgyvendintose teritorijose susidegino per 150 tibetiečių.

Nors pasaulio bendruomenė ne kartą yra išreiškusi susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų Tibete, Kinijos valdžia tai traktuoja kaip kišimąsi į jos vidaus politiką ir nieko nedaro, kad keistų esamą situaciją. Priešingai, naujausiose žiniose iš Tibeto kalbama apie nesibaigiančias represijas, įkalinimą mažiausia dingstimi, kankinimus, priverstinį perkėlimą ir dingimus.

Daugiau nei dvidešimt metų, solidarizuojantis su okupuota tibetiečių tauta, Vilniuje rengiamas Tibeto sukilimo minėjimas. Viena iš šios idėjos iniciatorių buvo šviesaus atminimo rašytoja Jurga Ivanauskaitė.