Vakarų Afrikos ir Suomijos muzikantų grupė „Helsinki – Cotonou Ensemble“.

Balandžio 19–30 d. po Lietuvą nuvilnysiantis 28-asis tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ atskleidžia savo naktinės programos perlus ir kviečia balandžio 27–28 d. nepramiegoti įspūdingų naktinių džiazo muzikos vakarėlių klube „Renginių oazė“ ir Volfo Engelman studijoje.

Naujos naktinių vakarėlių erdvės

„Kaunas Jazz 2018“ naktiniai džiazo vakarėliai iš klubo „Combo“ persikelia į džiazo klausytojams pažįstamą ir puikiai tokiems vakarėliams pritaikytą aplinką – klubą „Renginių oazė“. Atskleidžiama dar viena erdvė – Volfo Engelman studija, kurioje balandžio 21 d. vyks išskirtinė „Gurmaniška Kaunas Jazz 2018 premjera“.

„Balandžio 21 d. festivalio lankytojams paruošėme dar viena staigmeną. Skambant Nacionalinės premijos laureato, ilgamečio festivalio „Kaunas Jazz“ dalyvio Petro Vyšniausko ir bliuzo gitaristo Vladimiro Kaplano specialiam muzikiniam projektui, festivalio svečiams pristatysime gurmanišką ir specialiai festivaliui pagamintą gėrimą, kuriuo mėgautis bus galima tik festivalio metu“, – apie staigmenas pasakojo festivalio meno vadovė Indrė Jučaitė.

Norvegijos scenos atradimu tituluojama grupė „Rohey“ su įstabaus balso vokaliste Rohey Taalah.

Naktiniai muzikos ritmai iš Skandinavijos ir Afrikos

Balandžio 27 d. naktis bus pripildyta fanko, džiazo, soulo ir afrikietiškų ritmų, nes „Renginių oazės“ scenoje savo kūrybą dovanos neįtikėtinos energijos Vakarų Afrikos ir Suomijos muzikantų grupė „Helsinki – Cotonou Ensemble“. Kaip teigia festivalio organizatoriai, festivalio svečiai bus priblokšti efektingo dviejų skirtingų kultūrų susiliejimo į neįtikėtinai atliekamus muzikos garsus. Kaip teigia „Kaunas Jazz“ meno vadovė I. Jučaitė, naktinio džiazo gerbėjai gali tikėtis išgirsti ir pačius naujausius šios grupės kūrinių, kurie jau šį balandį nuguls naujame grupės albume.

Balandžio 28-osios naktis klube „Renginių oazė“ bus ne ką mažiau įspūdinga. Čia šeštadienio vakarą pirmą kartą Lietuvoje pasirodys Norvegijos scenos atradimu tituluojama grupė „Rohey“ su įstabaus balso charizmatiškąja grupės vokaliste ir lydere Rohey Taalah. Jaunatviška ir šiuolaikinę muziką su fanko, džiazo ir soulo muzikos elementais atliekanti grupė privertė ne vieną Skandinavijos džiazo festivalio minią šėlti iki paryčių. Todėl „Kaunas Jazz“ festivalio organizatoriai net neabejoja, kad ir lietuviai pamėgs šį naują muzikos atradimą.

Balandžio 30-ąją, minint Tarptautinę džiazo dieną, 28-ąjį „Kaunas Jazz“ festivalį vainikuos vienos ryškiausių šių dienų britų soulo ir ritmenbliuzo vokalisčių iš Didžiosios Britanijos koncertas „Žalgirio“ arenoje. Po pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiančios talentingosios atlikėjos pasirodymo festivalio organizatoriai pakvies į naktines dūzges, kuriose Volfo Engelman studijoje muzikos ritmais publiką šėlti iki paryčių kvies Ažuolo Paulausko muzikinis projektas „I Am The Music“.

Tradiciškai džiazo garsais ir gera nuotaika festivalis šįmet balandžio 19–30 d. suvienys šešis Lietuvos miestus – Kauną, Vilnių, Panevėžį, Jurbarką, Elektrėnus ir Palangą.

Visą „Kaunas Jazz“ programą galima rasti interneto svetainėje www.kaunasjazz.lt.