Vilniaus žydų viešoji biblioteka, minėdama Izraelio nepriklausomybės dieną, švęsti kviečia užsiimant savišvieta bei diskusijomis. Balandžio 19 d., 18 val. bibliotekos konferencijos salėje šia proga vyks specialus edukacinis renginys, kuriame edukologė ir humanitarinių mokslų specialistė dr. Dalia Verbylė skaitys viešąją paskaitą apie žydų ir krikščionių santykius, jų istorinę raidą ir lūžius. 

Paskaitoje lektorė ketina apžvelgti žydų įvaizdį krikščionybėje ir katalikų mokyme, Vatikano II ekumeninį susirinkimą ir svarbiausius jo metu priimtus nutarimus, taip pat reikšmingiausias asmenybes, prisidėjusias prie žydų ir krikščionių santykių kaitos. 

Renginyje D. Verbylė pasidalins ne tik savo mokslinėmis žiniomis, tačiau ir asmeninėmis įžvalgomis apie žydų ir krikščionių gyvenimą Jungtinių Amerikos Valstijų bei Lietuvos kultūrose, aptars panašumus ir skirtumus, pateikdama siūlymus kaip abipusį bendravimą ir bendradarbiavimą būtų galima stiprinti bei plėtoti. 

Renginio vieta: Gedimino pr. 24 (įėjimas iš Mažojo teatro kiemo

Ketinančius dalyvauti prašome registruotis el. paštu: info@vilnius-jewish-public-library.com, telefonu: (8-5) 219 7748 nuo 11 iki 18 val., arba tiesiog praneši apie dalyvavimą pažymint tai „Facebook“ įvykio puslapyje. 

Daugiau apie lektorę 

Dalia Verbylė –  religinės pedagogikos specialistė, humanitarinių mokslų daktarė magistro laipsnį įgijusi Christendom College (JAV), o aukštesniosios edukacinės veiklos sertifikatą – pomagistinėse studijose Bostono Jėzuitų universitete (JAV). Edukologijos daktaro laipsnį įgijo Vytauto Didžiojo universitete sėkmingai apsigynusi disertaciją tema „Dvasingumas ir jo ugdymo prielaidos universitete“. Savo žinias gilino vienų metų trukmės podaktarinėse studijose Bostono Jezuitų universitete (JAV).

Tyrėjos akademinių interesų laukas labai platus: dvasingumas, pastoracinis konsultavimas, žydų ir krikščionių santykiai, budizmo etika, menas ir dvasingumas, nesmurtinis bendravimas.

Šiuo metu yra Nesmurtinio bendravimo Centro (JAV) atestacijos kandidatė ir organizacijos RENATE – Europos vienuoliai prieš prekybą žmonėmis ir išnaudojimą – tarybos narė.