Ryčio Šeškaičio nuotr.

Pasak MO muziejaus, naujasis modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus bus atidarytas šių metų spalio 18 dieną, o atidarymo programa kvies visus vienytis ir kurti muziejų drauge.

Nepraėjus dvejiems metams nuo MO muziejaus statybų pradžios, MO atvers duris ir pakvies vilniečius bei miesto svečius į naują kultūros erdvę, kurioje vyks ne tik parodos, bet ir daugybė renginių, kurie bus skirti įvairaus amžiaus bei pomėgių žmonėms.

MO muziejaus atidarymo programa tęsis keturias dienas, apimdama ir savaitgalį, kad kiekvienas norintysis rastų laiko apsilankyti ir švęsti kartu. MO yra atviras ir kviečiantis burtis, jungtis ir kurti jį kartu. MO muziejaus atidarymo tikslas bus suvienyti moderniai mąstančius žmones ir skirtingas meno disciplinas.

MO steigėjams Danguolei ir Viktorui Butkams MO muziejaus pastatas ir kolekcija kainuos 20 mln. eurų, ir tai yra dovana kiekvienam. V. Butkus tikisi, kad MO bus susitikiMO vieta, kurioje norėsis užsibūti ir iš naujo atrasti meną bei kitokį laisvalaikį.

„Po daugelio metų, kai buvo pradėtas kurti muziejus, pagaliau pasiekėme finišo tiesiąją, ir norisi greičiau pamatyti muziejų pilną žmonių“, – sako V. Butkus.

Paklaustas, ką mano apie MO muziejaus statybų procesą, pasaulinio pripažinimo sulaukęs architektas Danielis Libeskindas teigia: „Esu maloniai nustebintas, kad taip greitai vyksta statybų darbai, ir džiaugiuosi, kad muziejus bus atidarytas jau 2018 metais. Nekantriai laukiu šios kultūrinės erdvės atidarymo.“

„Mums svarbu, kad į MO muziejaus atidarymo datos skelbimą atvyko pastato architektas Danielis Libeskindas, sukūręs ne vieną kultinį pastatą. Stengsimės, kad MO muziejuje susilietų ir vienas kitą papildytų pastato architektūra, veikla ir draugiška aplinka – kad MO taptų kviečiančia praleisti laiką vieta, į kurią norėtųsi grįžti“, – kalba MO direktorė Milda Ivanauskienė.

D. Libeskindas, žinomas dėl tokių savo architektūros šedevrų kaip žydų muziejus Berlyne, F. Nusbaumo muziejus Osnabriuke, Karo istorijos muziejus Dresdene, M. Volio centras Barlano universitete Tel Avive. D. Libeskindas buvo pagrindinio plano architektas kuriant Pasaulio prekybos centro Manhatane memorialą.

MO steigėjas Viktoras Butkus. Ryčio Šeškaičio nuotr.
Architektas Danielis Libeskindas. Ryčio Šeškaičio nuotr.
Ryčio Šeškaičio nuotr.
Ryčio Šeškaičio nuotr.
Ryčio Šeškaičio nuotr.