Menininkas Deimantas Narkevičius. G. Savickio nuotrauka.

Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje gegužės 7 dieną pagrindinis 8000 eurų prizas įteiktas lietuvių menininkui Deimantui Narkevičiui už 3D videodarbą „Dėmės ir įbrėžimai“ (2017 m.). Tai trumpametražis filmas, reflektuojantis dvidešimto amžiaus 8 dešimtmečio pradžioje Vilniuje įvykusį Andrew Lloydo Webberio roko operos „Jesus Christ Superstar“ pastatymą – išskirtinį, nors visuomenei mažai žinomą sovietmečio alternatyvios kultūros įvykį.

Pasak tarptautinės žiuri – Katie Davies (JK), Kristy Matheson (Australija), Peterio Milato (Kroatija), Timo Soppelos (Suomija) ir Danielio Queirozo (Brazilija) – stereoskopinė ir skulptūrinė iliuzija dekonstruoja garsą, vaizdą, buvimą ir nebuvimą, išplečia projekcijos erdvę. Tai unikalus kino patirties tyrinėjimas, kartu tai – puikus atsakymas į šių metų programos temą „Atsisveikinimas su kinu“.

„Šis Deimanto Narkevičiaus darbas metų pradžioje buvo pristatytas personalinėje parodoje Nacionalinėje dailės galerijoje. Pasaulinė premjera kino formatu įvyko šių metų Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje“, – teigė vertinimo komisijos nariai.

1954 metais įsteigtas Tarptautinis Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalis yra seniausias trumpametražių filmų festivalis pasaulyje ir viena didžiausių bei svarbiausių institucijų, pristatančių mažąsias kino formas. Jau daugelį metų festivalyje rodomi ne tik kino, bet ir vizualiojo meno srityje kuriančių menininkų filmai. 2016 metais sukurta D. Narkevičiaus 3D juosta „2015 liepos 20-oji“ buvo taip pat įvertinta festivalyje. Šiame filme dokumentuojama, kaip nuo sostinės Žaliojo tilto nukeliamos sovietinės skulptūros. Abiejų 3D darbų postprodukciją įgyvendino Kostas Radlinskas.

Videodarbo „Dėmės ir įbrėžimai“ nuotrauka iš NDG parodos. Andrejaus Vasilenko nuotrauka.