Honey Fangs nuotrauka

Lietuvos studentų sąjunga (LSS), reaguodama į šiandien 15min.lt naujienų portale pasirodžiusį straipsnį apie dirbančius studentus, pateikia papildomų duomenų apie dirbančių studentų situaciją.

Remiantis 2018 metų pradžioje LSS atlikto socialinės dimensijos tyrimo rezultatais, daugiau nei pusė dirbančių studentų (55 proc.) teigia, kad darbas kenkia jų studijų rezultatams.

Tas pats tyrimas atskleidė, jog 60 proc. studentų dirba tam, kad išgyventų, tik pusė bakalauro studentų mano, kad jų darbas suteikia naudingos darbinės patirties.

„Gerokai daugiau nei pusė studentų teigė, kad per paskutinius metus patyrė didelį nerimą, stiprų stresą, ilgai besitęsiančią blogą nuotaiką, nemigą. Kai studentas turi derinti darbą ir studijas, tai kelia papildomą įtampą, o kaip matome, studentų psichologinė būklė ir taip yra kelianti nerimą,“ – teigė LSS prezidentas Eigirdas Sarkanas.

Jo manymu, studentams turi būti sudarytos visos sąlygos gauti pakankamą finansinę paramą, kad jie galėtų visą laiką skirti studijoms, o ne darbui, ir pasiekti geriausius akademinius rezultatus.

2018 m. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) žmogiškųjų išteklių būklės analizė apie specialistų integraciją į darbo rinką parodė, jog beveik pusė (47 proc.) pirmos pakopos ir vientisųjų studijų absolventų karjeros pradžioje dirba žemesnės kvalifikacijos darbus. Daugiau nei pusė (56 proc.) aukštųjų mokyklų studentų dirba dar nebaigę studijų (kai kurių studijų krypčių iki 66 proc. studentų dirbo studijų metu).

LSS informacija